OCTAGON - polska marka sportowa

PARTNERZY

Regulamin konkurencji Catch Contact

1. Definicja
Jest to konkurencja rekreacyjna o nazwie catch contact. Przeprowadza się ją w kategorii wiekowej przedszkolak (3-7 lat). Uczestnicy zdobywają punkt poprzez zerwanie szarfy, umieszczonej na kamizelce na wysokości korpusu.

1. Obszar walki
Walka odbywa się na macie o wymiarach 6x6 plus 1m strefy bezpieczeństwa.

1. Obowiązkowy sprzęt i ubiór do walki.
Zawodnicy zobowiązani są posiadać kask z osłoną twarzy, krótkie, gładkie spodenki bez wstawek. Koszulka t-shirt – kolor jednolity biały lub czarny. Dopuszczalny strój zgodny z regulaminem innych formuł.

1. Kategorie uczestników.
O kategorii decyduje rok urodzenia. W przypadku dzieci 7-letnich decyduje status przedszkolaka.
Przedszkolaki 3 lata – chłopcy i dziewczynki – kategorie osobne
Przedszkolaki 4 lata – chłopcy i dziewczynki – kategorie osobne
Przedszkolaki 5 lat – chłopcy i dziewczynki – kategorie osobne
Przedszkolaki 6 lat – chłopcy i dziewczynki – kategorie osobne
Dzieci w wieku 7 lat, uczęszczający do Przedszkola – chłopcy i dziewczynki – kategorie osobne

1. Warunki startu
Aby wystartować w rywalizacji catch contact należy posiadać: zgodę prawnego opiekuna, oświadczenie o braku przeciwwskazań do udziału w turnieju oraz oświadczenie o posiadaniu ubezpieczenia.

1. Zasady walki
  • Rywalizacja przedszkolaków trwa 1 minutę. Uczestnicy posiadają na początku rywalizacji po 6 szarf, umieszczonych na wysokości korpusu. W przypadku remisu zarządza się dogrywkę do pierwszego zerwania szarfy, przy czym uczestnicy posiadają w trakcie dogrywki jedną szarfę w wyznaczonym przez arbitra miejscu.

• Przed rozpoczęciem walki uczestnik musi podejść do sędziego w celu zaakceptowania wyposażenia, zabronione jest noszenie wisiorków, kolczyków, ozdób, długich paznokci u dłoni i stóp.

• Czas rywalizacji może być zatrzymany na sygnał arbitra prowadzącego w przypadku udzielania ostrzeżenia lub z powodu innych ważnych przyczyn (decyduje o tym arbiter prowadzący rywalizację).

• Nie zatrzymuje się czasu na przyznanie punktu.

• Uczestnik w narożniku może mieć 2 sekundantów w strojach sportowych (długie spodnie, obuwie sportowe).

• W czasie trwania walki sekundanci nie mogą udzielać uczestnikowi wskazówek, które powodują dezorientację (krzyki, gwizdy, głośne uwagi).

• Nie wolno opuszczać wyznaczonego miejsca przez sekundanta dopóki nie zakończy się konkurencja.
  • Za zasłanianie szarf uczestnik karany jest ostrzeżeniem. Każde drugie ostrzeżenie skutkuje odebraniem jednej szarfy, i przyznaniem punktu przeciwnikowi.

Niedozwolone techniki i akcje.

• Wszelkie zasłanianie szarfy, które uniemożliwia jej zerwanie
  • Obracanie się plecami do przeciwnika
  • Zabronione jest uderzanie, pchanie, podcinanie, szarpanie lub przetrzymywanie kamizelki
  • Rozmowa w trakcie trwania konkurencji

Osoby prowadzące konkurencję:
Arbitrem może zostać osoba odpowiednio przeszkolona przynajmniej przez jednego członka komisji ds sportu przedszkolnego.
  • Arbiter planszowy – musi mieć ukończone 18 lat
  • Arbiter punktowy w liczbie dwóch osób
  • Arbiter sekretarz
  • Arbiter protokolant
Arbiter punktowy, sekretarz i protokolant muszą mieć ukończony 15 rok życia.
Zezwala się na przeprowadzenie konkurencji przy udziale jednego arbitra planszowego oraz jednego arbitra punktowego.

Postanowienia końcowe
We wszelkich sprawach spornych nie ujętych w niniejszym regulaminie decyzję podejmuje arbiter główny zawodów razem z komisją arbitrów oraz organizatorem turnieju.