Fundacja Mistrzom Sportu
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza
Creative Green

GŁÓWNI PARTNERZY
Quanta cars
Fight Time
Gorący potok
Masters
DuoLife

PARTNERZY

Mistrzostwa Polski Full Contact – wielu nowych złotych medalistów w Drezdenku

05.10.2020
Mistrzostwa Polski Full Contact – wielu nowych złotych medalistów w Drezdenku
Mistrzostwa Polski Full Contact – wielu nowych złotych medalistów w Drezdenku
- Wielu nowych zawodników zdobyło złote medale i swymi umiejętnościami pokazało, że zasługuje na występy w reprezentacji – mówi Radosław Laskowski, trener kadry narodowej full contact po Mistrzostwach Polski, które odbyły się w Drezdenku (Lubuskie).

Do zawodów organizowanych przez Klub Sportowy Dragon i Miasto Drezdenko (honorowy patronat objął Polski Związek Kickboxingu) zgłosiło się 164 zawodników i zawodniczek z 45 klubów. Startowało 72 seniorów i 92 juniorów.

- Z frekwencji jestem zadowolony, a i poziom był niezły, nie zabrakło bardzo dobrych walk. Mistrzostwa Polski w poszczególnych formułach rozgrywane są obecnie – w czasie pandemii - w niewielkich odstępach czasu, dlatego niektórzy decydują się na rywalizację tylko w wybranych wersjach. Z różnych względów zabrakło niektórych ze „starych” mistrzów, część ma kontuzje, innych wykluczyły inne sprawy. Szkoda, że nie będzie grudniowych Mistrzostw Europy w Turcji, bo za każdym razem Mistrzostwa Polski były eliminacjami do ME czy MŚ. Teraz z kolei turniej w Drezdenku okazał się szansą na pokazanie nowych twarzy i wiele osób wykorzystało tę okazję. Z pewnością dostaną możliwość startu w reprezentacji i dalej będą deptać po piętach dotychczasowym liderom w poszczególnych wagach – powiedział Radosław Laskowski, który prowadzi kadrę z Wojciechem Kiersteinem.

Turniej w Drezdenku został perfekcyjnie przygotowany, a to zasługa prezesa KS Dragon Rafała Bagińskiego i jego współpracowników. Patronat honorowy objęła Karolina Piotrowska, Burmistrz Miasta Drezdenko. Ważnym wydarzeniem była walka parakickboxingu pomiędzy Przemysławem Zdziabkiem i Dawidem Lisem.

W porównaniu do ubiegłorocznych MP full contact w Swarzędzu wśród mężczyzn nikomu nie udało się obronić tytułu. Po złoto sięgnęli m.in. wicemistrz Sebastian Samiła (Alkon Szczecin) -63kg i brązowy medalista Mateusz Dymek (Sanda Płock) -67kg. Triumfator MP 2019 kategorii -57kg Damian Roll (Piotrkowska Szkoła Sztuk Walki Tom Center) był teraz w finale -60kg, ale niestety pojedynek oddał walkowerem i wywalczył srebro. Zwyciężył Albert Mederski (Olimpia Nowe Miasto Lubawskie).

- Już od pewnego czasu przyglądam się takim zawodnikom jak Albert Mederski, który jest bardzo perspektywiczny, a jego nominalna waga to -57kg. Nowymi Mistrzami Polski są także Mateusz Dymek -67kg, Igor Jarczyński -71kg, Kamil Piątek -75kg, Wiktor Szadkowski -81kg czy Piotr de-Ramer -86kg. W wadze -75kg zabrakło Tomka Przybylskiego, którego prawa dłoń jest już prawie wyleczona, z kolei mistrz kraju -71kg Jakub Pokusa poszedł teraz w -81kg i zdobył brąz. W tej kategorii, pod nieobecność Roberta Krasonia, triumfował Wiktor Szadkowski. Wcześniej był tzw. dublerem w reprezentacji, a tutaj powalczył bardzo ładnie, wręcz koncertowo. Świetnie sobie radzi w full contact Igor Jarczyński. W -86kg nie startował Wicemistrz Świata Tomek Borowiec. Przyjechał na zawody, ale ze względu na uraz barku skoncentrował się na swojej pracy trenerskiej. Wygrał Piotr de-Ramer. W -91kg zwyciężył Paweł Strykowski, ale nie rywalizował Mistrz Świata Mateusz Kubiszyn – przyznał trener reprezentacji Biało-Czerwonych.

Mniej niespodzianek było w zawodach kobiet. Do kickboxingu wróciła Kinga Szlachcic i wygrała zmagania w wadze -56kg. Rok temu w tej kategorii najlepsza była Paulina Saczuk, a teraz zwyciężyła w -60kg. Oprócz nich po złoto sięgnęły -48kg Aleksandra Mądraszewska, -52kg Anna Knobel, -65kg Pola Rogala, -70kg Kamila Bałanda, +70kg Weronika Walczak.

Natomiast wśród seniorów, poza Albertem Mederskim, Sebastianem Samiłą, Mateuszem Dymkiem, Igorem Jarczyńskim, Kamilem Piątkiem, Wiktorem Szadkowskim, Piotemr de-Ramerem i Pawłem Strykowskim, wygrali też -57kg Przemysław Kalisz i +91kg Adrian Kowalkowski.

- Wśród kickboxerek mniej było niespodzianek. Cieszy powrót Kingi Szlachcic, mojej perełki sprzed paru lat. Świetnie się pokazała Paulina Saczuk. Bardzo podobał mi się wyrównany finał Poli Rogali z Mają Staruch – stwierdził szkoleniowiec.

Najlepszymi zawodnikami MP w Drezdenku zostali wybrani Paulina Saczuk i Wiktor Szadkowski.

- W półfinale trafiłam na świetnie boksującą Monikę Puzio. Dałyśmy dobry pokaz boksu i udało mi się wygrać 3:0. W finale pokonałam dobrą zawodniczkę Weronikę Szymczak, która niedawno przeszła z juniorów, również 3:0. Jestem bardzo zadowolona z kolejnego złotego medalu. Jak na razie kategoria 60kg mi służy i czuję się w niej naprawdę bardzo dobrze. Ciekawa jestem jak będą wyglądały starty międzynarodowe w nowej kategorii, ale mam nadzieję, że równie dobrze co w Polsce – powiedziała Paulina Saczuk, która przed 2 tygodniami zdobyła złoto w MP low kick, a obecnie przygotowuje się do MP K-1.

W Starachowicach w low kicku zwyciężyły także -65kg Pola Rogala i -70kg Kamila Bałanda.

Z kolei Paweł Strykowski przed tygodniem toczył boje i wygrywał w M Wojska Polskiego i Służb Mundurowych, a w Drezdenku triumfował w -91kg w full contact.

- W 2016 roku zdobyłem brąz w Piotrkowie Trybunalskim, a ten wynik powtórzyłem w 2019 roku w Swarzędzu. W Drezdenku wygrałem, chociaż nie mogłem pokazać wszystkiego, na co mnie stać, gdyż od dwóch tygodni mam problem z lewą ręką. Dlatego wszystkie walki musiałem inaczej analizować i korzystać z doświadczenia. Na szczęście wszystko skończyło się po mojej myśli. Muszę dodać, że w walce półfinałowej rozwaliłem sobie prawa stopę. Finał był ciężki, a przed jego rozpoczęciem byłem strasznie zmotywowany i chyba za mocno narzuciłem sobie presję, aż się cały zablokowałem. Chciałem przeciwnikowi ”urwać głowę", dopiero podczas drugiej rundy zaczęło coś się lepiej układać, natomiast trzecia była taka jakie być powinny wszystkie. Ale jak się mówi, nie ma co rozliczać wygranych. Chociaż wiem co trzeba poprawić i jak się przygotować do kolejnego turnieju – przyznał Paweł Strykowski.

W finale -71kg Igor Jarczyński wygrał o złoto przez poddanie z Karolem Jarzynką. – Finał przebiegł zgodnie z planem nakreślonym przez trenera Konrada Parata. Czułem od początku, że kontroluję to, co dzieje się w ringu. Poprzednie dwie walki wygrałem na punkty, a w finale narożnik rywala poddał go między 2 a 3 rundą. Wcześniej nie było liczeń – dodał Igor Jarczyński, dla którego to drugi złoty medal MP Seniorów. W 2017 roku zwyciężył we Włoszakowicach koło Leszna w wersji w light contact, -69kg.

- Dwukrotnie wygrywałem też Akademickie MP kick light i low kick – przyznał wychowanek KS Prosna Kalisz.

Największy sukces seniorski w Drezdenku odniósł Mateusz Dymek. Zawodnik z Płocka wiele razy stawał na podium MŚ i ME w kadetach i juniorach (m.in. zdobył Mistrzostwo Europy Juniorów). Był też w kadrze seniorów na Mistrzostwa Świata 2019 w Turcji, ale z występu – jak przyznał – wykluczyła go pęknięta torebka stawowa.

W finale MP full contact wagi -67kg Mateusz Dymek spotkał się z Radosławem Kuzią, kolegą klubowym z UKS Sanda Płock. Często w takich sytuacji nie ma walk, a zawodnicy losują kto wygra. W przypadku podopiecznych trenera Piotra Paśnika doszło do bezpośredniego pojedynku.

- Taki sport wybraliśmy i nawet nie było mowy o tym, aby nie walczyć w finale. Po raz pierwszy spotkałem się z Radkiem Kuzią, ale trenuje dużo krócej ode mnie – wyjaśnił.

W kategorii -75kg najlepszy był Kamil Piątek. W poprzednim roku był drugi w MP Młodzieżowców w Kaliszu, zaś w seniorskim debiucie nie miał sobie równych. Nie miał więc okazji wcześniej walczyć z rywalami, których pokonał w Drezdenku, tj. Marcina Wągrowskiego, Tymoteusza Szczukę i Bartosza Wiktorskiego (wo).

- W pierwszej walce czułem presję i wolę wygranej ze strony przeciwnika, jednak moje przygotowania do MP okazały się wystarczające, by zapewnić mi jednogłośną wygraną. Półfinał sprawił mi największą przyjemność oraz satysfakcję, zwłaszcza, że trafiłem na kickboxera dobrze przygotowanego i doświadczonego. Ale przez całą walkę utrzymywałem przewagę 3-0 i z takim wynikiem też ją zakończyłem. Szkoda, że nie doszło do finału, może jakaś kontuzja przeciwnika. Jestem przekonany, że pokazalibyśmy kawał dobrego kickboxingu. A jeśli chodzi o dalsze plany sportowe, chcę zaprezentować dobrą formę podczas Pucharu Polski full contact 24 października w Kaliszu. Z czasem chciałbym spróbować swoich sił w formule K-1 – mówił Kamil Piątek.

W juniorach wyróżnieni zostali: młodsi - Joanna Mucha (+60kg), Patryk Bodzek (-57kg), starsi - Laura Zgolińska (-70kg), Oskar Dąbrowski (-75kg). Najlepszy klub - KS Ziętek Team Kalisz.

Sędzią głównym Mistrzostw Polski Full Contact w Drezdenku był Krzysztof Kacperski, kierownikiem ringu Krzysztof Żychliński, a sędziami punktowymi: Waldemar Hajducki, Tomasz Bałdyga, Beata Sękowska, Rafał Bałachowski, Tomasz Sroka, Damian Ciesielka, Anna Kozanecka. Delegatem PZKB był Krzysztof Kaproń, a przedstawicielem Komisji Rewizyjnej Jerzy Radomski. Nad sprawnym przebiegiem rywalizacji czuwał Piotr Siegoczyński, prezes Polskiego Związku Kickboxingu.

Wyniki walk finałowych, zwycięzcy na pierwszym miejscu

-52kg Anna Knobel (KS Beniaminek 03 Starogard Gdański) - Milena Dwórznik (KS START Działdowo) wo
-56kg Kinga Szlachcic (SKF Boksing Zielona Góra) - Nicola Kaczmarek (Klub Sportowy PROSNA Kalisz) 3:0
-60kg Paulina Saczuk (AZS AWF Warszawa) - Weronika Szymczak (LZS POPRAWA Siedlików) 3:0
-65kg Pola Rogala (AZS AWF Warszawa) - Maja Staruch (LZS POPRAWA Siedlików) 3:0
+70kg Weronika Walczak (Klub Sportowy PROSNA Kalisz) - Anna Kołodziejska (KKS Sporty Walki Poznań) 3:0

-60kg Albert Mederski (MUKS Olimpia Nowe Miasto Lubawskie) - Damian Roll (Piotrkowska Szkoła Sztuk Walki TOM CENTER) wo
-63,5kg Sebastian Samiła (Alkon Szczecin) - Krzysztof Sypka (Krakowska Szkoła Sportowa SMOK) 3:0
-67kg Mateusz Dymek (UKS Sanda Płock) - Radosław Kuzia (UKS Sanda Płock) 3:0
-71kg Igor Jarczyński (Klub Sportowy PROSNA Kalisz) - Karol Jarzynka (Klub Sportowy Kowalkowski Fight Club Działdowo) AB 3
-75kg Kamil Piątek (Krakowska Akademia Taekwon-do Kraków) - Bartosz Wiktorski (Sporty Walki Gorzów Wielkopolski) wo
-81kg Wiktor Szadkowski (Waleczna Lubelszczyzna Lublin) - Krystian Rzepka (Zamek Expom Kurzętnik) TKO 3
-86kg Piotr de-Ramer (SKF Boksing Zielona Góra) - Przemysław Kozioł (Waleczna Lubelszczyzna Lublin) DQ 2
-91kg Paweł Strykowski (KKS Sporty Walki Poznań) - Piotr Skrobisz (Fight Club Zielona Góra) 3:0
+91kg Adrian Kowalkowski (Klub Sportowy Kowalkowski Fight Club Działdowo) - Marcin Szuleta (KKS Sporty Walki Poznań) 3:0

Komplet wyników http://pzkickboxing.pl/soi/wyniki/201
WSPÓŁPRACA:
WAKO
WAKO EUROPE
Ministerstwo Sportu
Antydoping
Prawo Sportowe
Fundacja Mistrzom Sportu
SportAccord
IWGA
Fisu
Polski Komitet Olimpijski
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza Buka
Copyright 2014 - 2020 Polski Związek Kickboxingu
Created by: KREATORMARKI.PL