Fundacja Mistrzom Sportu
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza
Creative Green

GŁÓWNI PARTNERZY

Quanta cars
Fight Time
Gorący potok
Masters
VOYTEX
OCTAGON - polska marka sportowa

PARTNERZY

Mija pierwsza rocznica śmierci Tomasza Skrzypka – w listopadzie wyjątkowe spotkanie Jego podopiecznych

13.10.2020
Mija pierwsza rocznica śmierci Tomasza Skrzypka – w listopadzie wyjątkowe spotkanie Jego podopiecznych
Mija pierwsza rocznica śmierci Tomasza Skrzypka – w listopadzie wyjątkowe spotkanie Jego podopiecznych
We wtorek, 13 października, mija pierwsza rocznica śmierci Tomasza Skrzypka, znakomitego zawodnika, wybitnego trenera, legendy polskiego kickboxingu. Aby upamiętnić Jego osobę i złożyć hołd, w dniach 20-22 listopada w Zakopanem odbędzie się specjalne zgrupowanie dedykowane Jego zawodnikom z reprezentacji Polski i klubu Fighter Wrocław oraz przyjaciołom, trenerom i innym zainteresowanym kickboxerom. Tomasz Skrzypek był wyjątkową osobą, dlatego i spotkanie – z udziałem bliskich z rodziny nieżyjącego trenera – będzie wyjątkowym wydarzeniem.

Pomysłodawcą weekendowego zgrupowania kickboxerskiego K-1 Rules, w dniach 20-22 listopada w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem, jest Tomasz Mamulski, przyjaciel Tomasza Skrzypka. Wspólnie przez wiele lat prowadzili kadrę narodową Biało-Czerwonych. To będzie swoisty Memoriał Tomasza Skrzypka. Honorowy Patronat nad tym wydarzeniem objęli: Polski Związek Kickboxingu reprezentowany przez Prezesa Piotra Siegoczyńskiego, Ośrodek Przygotowań Olimpijskich COS w Zakopanem reprezentowany przez Dyrektora Sebastiana Danikiewicza, Klub Fighter Wrocław reprezentowany przez Prezesa Michała Turyńskiego.

- Serce mi podpowiadało, że podczas weekendowego spotkania rodziny kickboxerskiej będziemy mogli w najlepszy sposób uczcić pamięć Tomka Skrzypka. To już rok bez Tomka, bardzo bolesny rok. Czas wcale nie leczy ran po stracie bliskiej osoby. Wciąż nie dochodzi do mnie, że Jego już nie ma z nami. Zgrupowanie traktuję też w kategoriach osobistych jako swego rodzaju psychologiczne odczarowanie. Cały czas czuję obecność Tomka, chciałoby się porozmawiać, zaplanować treningi, ale też pożartować, powspominać… - mówi Tomasz Mamulski.

Wybór miejsca zgrupowania nie jest przypadkowy, bowiem Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem był najważniejszym ośrodkiem szkoleniowo-treningowym dla pochodzącego z Wrocławia Tomasza Skrzypka. Tutaj przyjeżdżał z Tomaszem Mamulskim, swymi zawodniczkami i zawodnikami z reprezentacji, którzy właśnie pod Tatrami przygotowywali się do najważniejszych międzynarodowych startów mistrzowskich.

- Pracowaliśmy razem aż 12 lat, więc doskonale poznałem metody treningowe nieodżałowanego Tomka. Cieszę się, że znów – na wspólnych treningach – będę mógł przekazać Jego pomysły trenerskie. Wiem, że wszyscy ponownie poczujemy obecność na sali Tomka Skrzypka. Kiedy już zaczniemy rozgrzewkę, pierwsze ćwiczenia, coraz trudniejsze zadania… Spróbujemy odtworzyć wszystko to, co było najlepsze przez długie lata – zaznaczył krakowianin Tomasz Mamulski.

W specjalnym zaproszeniu trener Tomasz Mamulski przekazał: "Drodzy zawodnicy i zawodniczki. Będę zaszczycony jeżeli przyjmiecie zaproszenie do treningów w miejscu pełnym naszego sportowego wysiłku i wspomnień. Chciałbym w sportowym, rodzinnym gronie choć na moment poczuć atmosferę i czas wspólnej pracy: treningów, odpraw, posiłków… Obóz będzie miał szkoleniowo - seminaryjny (edukacyjny) charakter. Treningi w dużej mierze oparte będą na autorskich ideach i zadaniach treningowych Tomasza Skrzypka. Hołd i pamięć Tomasza Skrzypka oddamy w duchu sportowego wydarzenia i wysiłku treningowego. Punktem kulminacyjnym będzie uroczysty oficjalny trening, wspomnienie, pokaz slajdów w sobotę o g. 18.00. Swój osobisty udział potwierdziły Szanowna Małżonka Trenera Tomasza Skrzypka oraz Córka Oliwia".

Tomasz Mamulski mówi, że jego inicjatywa spotkała się z dużym odzewem środowiska. W sprawy organizacyjne mocno zaangażował się Polskiego Związek Kickboxingu na czele z prezesem Piotrem Siegoczyńskim i klub Tomasza Skrzypka – Fighter Wrocław, dziś kierowany przez jego znakomitego zawodnika Michała Turyńskiego.

- Nazwisk jeszcze nie będę ogłaszał publicznie, bo nie chciałbym nikogo pominąć. Ale zapewniam, że wszystkie te osoby są niezwykle ważne dla Tomka Skrzypka i naszego kickboxingu. Niektórzy z jego dawnych podopiecznych trenują już inne sporty, ale z pewnością nigdy nie zapomną swojego trenera. Cieszę się, że bardzo zaangażowany jest Piotr Siegoczyński. Jest mi niezmiernie miło, że przyjadą także najbliżsi Tomka – małżonka Asia, córka Oliwia, szwagier i inni. Prawdziwe spotkanie w otoczeniu rodziny i przyjaciół – zaznaczył Tomasz Mamulski.

Z przedwczesnym odejściem Tomasza Skrzypka nie mogą pogodzić się rzesze jego znajomych, kolegów, przyjaciół. Dlatego tak cenną inicjatywą jest zgrupowanie w Zakopanem. Piotr Siegoczyński i Michał Turyński również podkreślają, że zrobią wszystko, aby pamięć o zmarłym Tomaszu Skrzypku przetrwała długie lata.

- Pamiętam rozmowy sprzed niewiele ponad roku z Tomkiem, kiedy planowaliśmy turnieje, gale we Wrocławiu… Mieliśmy mnóstwo planów sportowych na przyszłość. Ale o Tomku nie zapomnimy, wierzę, że sytuacja związana z pandemią wreszcie się ustabilizuje i będziemy mogli w przyszłym roku zorganizować takie zawody, na jakie zasłużył. To ma być turniej godny Tomka Skrzypka – powiedział Piotr Siegoczyński, pierwszy polski Mistrz Świata w kickboxingu.

Szef Polskiego Związku Kickboxingu również nie miał wątpliwości, że najlepszym miejscem na zgrupowanie dedykowanego nieżyjącemu trenerowi, z udziałem rodziny kickboxerskiej, będzie COS w Zakopanem.

- Tomek bardzo chętnie jeździł na obozy do stolicy polskich Tatr, uwielbiał tamten klimat, a efektem pracy były świetne wyniki w Mistrzostwach Świata i Europy. A jeśli chodzi o wybór miejsca na memoriałowy turniej, to z kolei jesteśmy zgodni i będziemy chcieli go organizować we Wrocławiu – zaznaczył.

- Strasznie szybko minął rok bez Tomka. Szczególnie jego brak odczułem podczas Noworocznego Balu Mistrzów PZKB, który odbył się po raz kolejny w Węgrowie. Brakowało Tomka na Mistrzostwach Polski K-1, na wielu innych wydarzeniach kickboxerskich. Ale zapewniam, że pamięć o Nim będzie podtrzymana.

Dzieło Tomasza Skrzypka, czyli założony przez niego Klub Fightera Wrocław, kontynuuje Michał Turyński.

- Po śmierci Tomka zdecydowaliśmy, że my, Jego zawodnicy, będziemy walczyć o Fightera. Początki były ciężkie, wszyscy byli zdruzgotani, a na salę przychodziły 4 osoby. Ale wytrwaliśmy, dziś mamy fajną grupę, a na Mistrzostwach Polski K-1 w Ełku reprezentowani byliśmy przez 11 osób. W seniorach tytuły mistrzowskie zdobyli Basia Nalepka i Kamil Ruta, nie zabrakło też innych medali. Jestem zadowolony i mam nadzieję, że nasz Trener także… Kickboxing to taki piękny sport, w którym potrzebne są charakter i wola walki, same umiejętności nie wystarczą – powiedział Michał Turyński.

Klub Fighter Wrocław prowadzi z innym zawodnikiem Pawłem Józefowiczem i córką Tomasza Skrzypka, Oliwią.

- Minęło 12 miesięcy, a ja co jakiś czas sięgam po telefon i wybieram numerem telefonu Tomka… Chciałbym znów z nim porozmawiać, ale niestety to niemożliwe. Naszą codzienną pracą i wynikami sportowymi możemy w jakiś sposób oddać hołd naszemu szkoleniowcowi. Bardzo jestem zadowolony, że Barbara Nalepka w krótkim czasie zdobyła 2 złote medale Mistrzostw Polski w dwóch rożnych kategoriach wagowych, w low kicku i K-1, wygrała też walkę na gali FEN. Trenuje z nami we Wrocławiu, ale pochodzi z Trzebnicy, gdzie założyła filię klubu – UKS Fighter – dodał prezes Fightera, który pod okiem Tomasza Skrzypka zwyciężał na krajowych i zagranicznych ringach amatorskich i zawodowych.

Tomaszowie Skrzypek i Mamulski kadrę narodową K-1 prowadzili do końca 2017 roku. – Z pełnym przekonaniem mogę powiedzieć Tomek i ja tworzyliśmy profesjonalny, zgrany i doskonale uzupełniający się zespół, a prywatnie scementowała się prawdziwa przyjaźń. Jego ogromnym walorem była osobowość wojownika, zwycięzcy i naprawdę twardego faceta. Zarażał tymi atutami, potrafił zmotywować cały zespół i każdego z osobna. Miał też genialną analityczną wręcz fotograficzną pamięć, wydobywał z niej taktyczne postawy, mocne i słabe strony naszych przeciwników. Pewność siebie, swoboda i trafność wypowiedzi, pogodne usposobienie, kompletna wiedza o rywalizacji i dyscyplinie to cechy lidera i takim był Tomek - mówił przed rokiem Tomasz Mamulski.

Dla wielu kickboxerów, trenerów, działaczy, sędziów ostatnie spotkanie z Tomaszek Skrzypkiem miało miejsce podczas gali 30-lecia Polskiego Związku Kickboxingu we Włocławku. Jak zwykle radosny, otwarty, chętnie rozmawiający z każdym z bliskich i dalszych znajomych z rodziny kickboxerskiej. Tak zostanie zapamiętany i tak będzie wspominany w przyszłym miesiącu w Zakopanem.
WSPÓŁPRACA:
WAKO
WAKO EUROPE
Ministerstwo Sportu
Antydoping
Prawo Sportowe
Fundacja Mistrzom Sportu
SportAccord
IWGA
Fisu
Polski Komitet Olimpijski
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza Buka
Centralny Ośrodek Sportu
Copyright 2014 - 2024 Polski Związek Kickboxingu
Created by: KREATORMARKI.PL