Fundacja Mistrzom Sportu
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza
Creative Green

GŁÓWNI PARTNERZY
Quanta cars
Fight Time
Gorący potok
Masters
DuoLife

PARTNERZY

Mistrzostwa Polski Kadetów: Pola Stołowska i Igor Podejko z 3 złotymi krążkami

04.11.2020
Mistrzostwa Polski Kadetów: Pola Stołowska i Igor Podejko z 3 złotymi krążkami
Mistrzostwa Polski Kadetów: Pola Stołowska i Igor Podejko z 3 złotymi krążkami


Pola Stołowska (AZS AWF Warszawa/Ninja Academy Warszawa) i Igor Podejko (UKS Dragon Gorzów Wielkopolski) zdobyli po 3 złote medale w rozegranych jesienią Mistrzostwach Polski Kadetów w kickboxingu.


Kadeci starsi i młodsi startowali w MP Light Contact (st.) i Pointfighting w Krynicy Zdroju, MP Kick Light w Mysiadle i MP Light Contact (mł.) w Węgrowie. Pola Stołowska wywalczyła złote krążki w kick light -46kg, light contact -46kg i pointfighting -47kg, zaś Igor Podejko był najlepszy w light contact -28kg, pointfighting -28kg i kick light -32kg.

W 3 finałach wystąpili również: Wojciech Bar (Wielicko-Gdowska Szkoła Walki Prime Wieliczka) oraz dwie zawodniczki z GOSRiT Luzino: Julia Drewa i Żaneta Stenka. Wszyscy sięgnęli po 2 złota i 1 srebro.

Startujący w kategorii do 47 kg Wojciech Bar (Wielicko-Gdowska Szkoła Walki Prime Wieliczka) zwyciężył w formułach kick light i pointfighting, a po srebro sięgnął w light contact. Julia Drewa wygrała rywalizację w kick light -55kg i light contact -55kg, a drugie miejsce zajęła w pointfighting +47kg. Natomiast jej koleżanka klubowa Żaneta Stenka triumfowała w light contact +65kg i pointfighting +65kg, a srebro wywalczyła w kick light +65kg.

Po 2 złote medale zdobyli: Patryk Andrzejewski (KSW Police) pointfighting -52kg i kick light -52kg, Paweł Bielecki (Akademia Sztuk Walki Go-Fight Łęczna) light contact -32kg i pointfighting -32kg, Jakub Bilski (UKS Relaks Skarżysko Kamienna) light contact -63kg i kick light -63kg, Laila Castalano (Bartoszycka Szkoła Taekwon-do Bartoszyce) pointfighting -32kg i bez walki light contact -32kg, Oliwia Czader (Beskid Dragon Bielsko-Biała) light contact -50kg i kick light -50kg, Bartosz Dobrowolski (X Fight Piaseczno) light contact -42kg i pointfighting -42kg, Kacper Głowienka (DAN Świdnik) light contact -37kg i pointfighting -37kg, Łukasz Kalinowski (A&W Team Obrowo) kick light -69kg i light contact -69kg, Aleksandra Lipińska (UKS Sanda Płock) kick light -50kg i light contact -50kg, Kacper Olęcki (Zamek Kurzętnik) kick light -37kg i bez walki light contact -37kg, Mieszko Siemiątkowski (Zamek Kurzętnik) light contact -57kg i kick light -57kg, Klaudia Siwczyńska (Klub Sportowy Częstochowa) light contact -42kg i pointfighting -42kg, Krzysztof Sobociński (Stowarzyszenie Gladius Ostróda) light contact -57kg i pointfighting +47kg, Marlena Stefańska (UKS Evan Nowy Sącz) light contact -37kg i kick light -37kg, Julia Szyjkowska (A&W Team Obrowo) light contact -55kg i kick light -55kg, Amelia Wasilewska (KSW Łuków) light contact -42kg i pointfighting -42kg, Alexander Zeman (Beskid Dragon Bielsko-Biała) kick light +69kg i bez walki light contact +69kg.

Jedno złoto i jedno srebro to dorobek takich zawodniczek i zawodników, jak - w pierwszej kolejności przy nazwisku tytuł mistrzowski - Julia Brulińska (UPLKS Tęcza/ Tang Soo Do Ronin Tęcza Stanisławów) pointfighting -60kg i light contact -60kg, Sebastian Jędraś (X Fight Piaseczno) pointfighting +69kg i light contact +69kg, Filip Jóźwiak (SKF Boksing Zielona Góra) light contact -69kg i pointfighting -69kg, Nadia Nasulewicz (MUKSW FF Sport Opoczno) kick light -65kg i light contact -65kg, Jakub Stefański (UKS Evan Nowy Sącz) kick light -28kg i light contact -28kg, Filip Suder (Wielicko-Gdowska Szkoła Walki Prime Wieliczka) pointfighting -63kg i light contact -63kg, Wiktoria Szumska (KSW Szczecinek) light contact -60kg i kick light -60kg, Semir Wasilewski (UKS Dragon Gorzów Wielkopolski) pointfighting -69kg i light contact -69kg, Martyna Wieteska (X Fight Piaseczno) pointfighting -50kg i light contact -50kg, Weronika Zawalska (Klub Sportowy Częstochowa) kick light -42kg i light contact -42kg, Milan Zierek (SKF Boksing Zielona Góra) light contact -52kg i kick light -52kg.

Dwa wicemistrzostwa kraju - takie sukcesy odnieśli w MP Adam Bachman (X Fight Piaseczno) pointfighting -42kg i light contact -42kg, Beata Fyda (Gladiator Binczarowa) light contact -37kg i kick light -37kg, Igor Głowienka (DAN Świdnik) pointfighting -32kg i light contact -32kg, Wiktoria Kręcichwost (Beskid Dragon Bielsko-Biała) light contact -55kg i kick light -55kg, Michał Olszewski (A&W Team Obrowo) light contact -69kg i kick light -69kg, Olaf Siemiątkowski (Zamek Kurzętnik) kick light -42kg i light contact -42kg, Natalia Zawalska (Klub Sportowy Orient Częstochowa) pointfighting -50kg i kick light -50kg, Maria Zyznarska (Beskid Dragon Bielsko-Biała) kick light -50kg i light contact -50kg.

Oprócz wcześniej wspomnianych kickboxerów i kickboxerek Mistrzami Polski Kadetów (starszych i młodszych) w 2020 roku zostali: Anton Bardabush (AZS AWF Warszawa) kick light -69kg, Zuzanna Brandt (Champion Gdańsk) kick light -60kg, Zofia Brudzyńska (Klub Sportowy Centrum Tang Soo Do Pionki) pointfighting +47kg, Szymon Brzeski (SKF Boksing Zielona Góra) kick light -63kg, Gracjana Brzoska (Klub Sportowy Pretorium Poznań) kick light -42kg, Damian Czaja (Rebelia Kartuzy) kick light -42kg, Agata Durczyńska (Klub Sportowy Pretorium Poznań) kick light -46kg, Jan Gertchen (Champion Gdańsk) kick light +69kg, Zuzanna Gołębiewska (Klub Sportowy Thor Szkoła Walki Ełk) kick light -60kg, Natalia Grobelna (UKS Dragon Gorzów Wielkopolski) light contact -60kg, Łukasz Gumiński (Zamek Kurzętnik) light contact -47kg, Igor Hołobotowski (SKF Boksing Zielona Góra) light contact -52kg, Oliwier Jarzecki (Gladiators Kick boxing Bełchatów) kick light -52kg, Alexandra Jaskólska (Stowarzyszenie Kick Boxingu Pitbull Milicz) kick light +65kg, Jakub Kasprowicz (Ninja Academy Warszawa) pointfighting -42kg, Patryk Klimczak (Klub Sztuk Walk Shark Łódź) light contact -63kg, Jakub Kościelnik (UKS Tom Bee Team Góra Kalwaria) light contact +69kg oraz

Maja Kubiaczyk (Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe) light contact -37kg, Oskar Lech (Paco Team Mysłowice) kick light -37kg, Wiktoria Lendzion (Ninja Academy Warszawa) pointfighting -55kg, Klemens Matulewicz (AZS AWF Warszawa) kick light -57kg, Dawid Mączkowski (Zamek Kurzętnik) light contact -42kg, Klaudia Mikołajewska (KS Sporty Walki Piła) kick light -32kg, Julia Musiałek (SKT Tiger Dzierżoniów) pointfighting -65kg, Dominika Niemiec (Wielicko-Gdowska Szkoła Walki Prime Wieliczka) pointfighting -46kg, Natalia Parzuchowska (Klub Sportowy Semiramida Pułtusk) light contact -65kg, Jakub Pawelczak (Klub Sportowy Pretorium Poznań) kick light -47kg, Amelia Rzepecka (Zamek Kurzętnik) light contact +65kg, Xavier Rzeszut (KS Sporty Walki Piła) kick light -42kg, Maciej Szwechowicz (Zamek Kurzętnik) light contact -47kg, Nina Śmigielska (Ninja Academy Warszawa) pointfighting -37kg, Jakub Trześniak (DAN Świdnik) pointfighting -57kg, Hanna Wilczek (Stowarzyszenie Wiśniewski Kick-boxing Piaseczno-Łoziska) kick light -37kg, Hubert Wiluk (X Fight Piaseczno) pointfighting -47kg, Oliwia Wiśniewska (Stowarzyszenie Kick Boxingu Pitbull Milicz) light contact -46kg, Wiktoria Ziober (Klub Sportowy C.S.E. Sparta Chrzanów) kick light +65kg.

Srebrnymi medalistami mistrzostw kraju zostali: Patryk Andrzejewski (KSW Police) light contact -52kg, Alicja Bagińska (UKS Dragon Gorzów Wielkopolski) light contact -42kg, Laura Bobowska (Ragnarok Białystok) kick light -32kg, Sara Bołotow (Academy Martial Arts Włocławek) kick light -65kg, Weronika Chojnacka (Ninja Academy Warszawa) pointfighting -37kg, Izabella Dąbrowska (X Fight Piaseczno) pointfighting -42kg, Anna Dudek-Dmochowska (Wołomińskie Centrum Sztuk Walki) pointfighting -42kg, Jerzy Dudek-Dmochowski (Wołomińskie Centrum Sztuk Walki) pointfighting -28kg, Wiktor Dudziński (Stowarzyszenie Wiśniewski Kick-boxing Piaseczno-Łoziska) kick light -52kg, Bartosz Fabrykiewicz (CSW Champion Lubawa) kick light -57kg, Weronika Gabler (UKS Tom Bee Team Góra Kalwaria) pointfighting +65kg, Julian Goliński (Uniq Fight Club Warszawa) kick light -63kg, Wioleta Grodzka (UKS Diament Pstrągowa) kick light -55kg, Jan Hawrysz (DAN Świdnik) pointfighting -37kg, Oktawia Jankowska (KS Polonia 1912 Leszno) kick light -42kg, Natalia Jurkiewicz (ASW Fighter Mogilany) pointfighting -65kg, Zuzanna Kania (AZS AWF Warszawa) kick light -37kg, Patryk Klamrowski (Agoga Gym Lębork) kick light -37kg, Klaudia Koc (A&W Team Obrowo) kick light -46kg, Alan Korpalski (Łaski Klub Sztuk Walki) kick light -69kg, Emila Krasuska (KSW Łuków) pointfighting -32kg, Bartosz Kozioł (Klub Sportowy Orient Częstochowa) pointfighting -57kg, Dagmara Lewczuk (MKS Mechanik Włodawa) pointfighting -46kg, Norbert Łojko (UKS Dragon Gorzów Wielkopolski) light contact -57kg, Jakub Ługowski (Siedlecki Klub Sportowy Gladiator) kick light +69kg oraz

Nikodem Mamrot (WKS Sfinks Węgrów) pointfighting -47kg, Maja Marczak (Łaski Klub Sztuk Walki) kick light -42kg, Michał Markowski (DAN Świdnik) pointfighting -63kg, Klaudia Mazur (SKF Boksing Zielona Góra) light contact -55kg, Natalia Mieczkowska (CSW Champion Lubawa) kick light -46kg, Marika Morelowska (Klub Walhalla Mińsk Mazowiecki) kick light -60kg, Alan Muchin (Klub Sportowy Orient Częstochowa) light contact -37kg, Nikola Nasulewicz (MUKSW FF Sport Opoczno) light contact -46kg, Jan Nastaj (Akademia Sztuk Walki Go-Fight Łęczna) light contact -52kg, Michał Niebrzydowski (Ninja Academy Warszawa) pointfighting -52kg, Wojciech Nowakowski (Klub Sportowy Egida Olsztyn) pointfighting +47kg, Szymon Ogorzałek (Gladiator Binczarowa) kick light -28kg, Bartosz Pawłowski (SKF Boksing Zielona Góra) pointfighting -47kg, Konrad Pawul (MUKSW FF Sport Opoczno) kick light +69kg, Paweł Perlik (A&W Team Obrowo) light contact -47kg, Aleksander Piasecki (KS Polonia 1912 Leszno) kick light -47kg, Paweł Polak (Champion Gdańsk) kick light -63kg, Konrad Redestowicz (Radomski Klub Kickboxingu Kick-Sport) kick light -37kg, Wiktoria Rutkowska (Klub Sportowy Centrum Tang Soo Do Pionki) pointfighting -60kg, Wiktoria Sacher (Beskid Dragon Bielsko-Biała) light contact +65kg, Anna Schweisser (MKS Mechanik Włodawa) light contact +65kg, Mateusz Skwierczyński (WKS Sfinks Węgrów) light contact -63kg, Patryk Szczerba (Gladiator Binczarowa) light contact -57kg, Damian Szczęsny (UPLKS Tęcza/Tang Soo Do Ronin Stanisławów) pointfighting +69kg, Samanta Szczypka (Beskid Dragon Bielsko-Biała) light contact -46kg, Judyta Szewczyk (Klub Sztuk Walk Shark Łódź) light contact -37kg, Kacper Szymczuk (Akademia Sztuk Walki Go-Fight Łęczna) pointfighting -42kg, Maciej Szwechowicz (Zamek Kurzętnik) kick light -42kg, Barbara Telus (MUKSW FF Sport Opoczno) kick light +65kg, Krystian Turbiarz (Klub Sztuk Walk Shark Łódź) kick light -32kg, Zofia Urbaniec (Wielicko-Gdowska Szkoła Walki Prime Wieliczka) pointfighting -47kg, Julia Wilkołek (Wielicko-Gdowska Szkoła Walki Prime Wieliczka) light contact -60kg, Alicja Wiszniowska (Klub Sportowy Centrum Tang Soo Do Pionki) pointfighting -55kg, Maciej Zyz (Sportowy Klub Kickboxing Kielce) kick light -57kg, Marcin Życiński (AZS AWF Warszawa) kick light -47kg.
WSPÓŁPRACA:
WAKO
WAKO EUROPE
Ministerstwo Sportu
Antydoping
Prawo Sportowe
Fundacja Mistrzom Sportu
SportAccord
IWGA
Fisu
Polski Komitet Olimpijski
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza Buka
Copyright 2014 - 2020 Polski Związek Kickboxingu
Created by: KREATORMARKI.PL