Fundacja Mistrzom Sportu
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza
Creative Green

GŁÓWNI PARTNERZY

Quanta cars
Fight Time
Gorący potok
Masters
VOYTEX
OCTAGON - polska marka sportowa

PARTNERZY

Puchar Polski Low Kick Juniorów i Seniorów w Starachowicach – sprawdzian kontrolny przed Mistrzostwami Świata

05.10.2021
Puchar Polski Low Kick Juniorów i Seniorów w Starachowicach – sprawdzian kontrolny przed Mistrzostwami Świata
Puchar Polski Low Kick Juniorów i Seniorów w Starachowicach – sprawdzian kontrolny przed Mistrzostwami Świata
Tuż przed Mistrzostwami Świata Seniorów we Włoszech kilkoro kadrowiczów wzięło udział w Pucharze Polski w low kicku w Starachowicach. Reprezentanci kraju potwierdzili, że są w dobrej formie przed turniejem w Lido di Jesolo. W najbliższy weekend kolejne pucharowe zawody juniorów i seniorów, tym razem w formule light contact w Krzeszowicach koło Krakowa.

Najlepszymi zawodnikami w seniorach w Starachowicach wybrano Dominikę Filec (-65kg) i Dominika Grzędę (+91kg). W walkach finałowych Dominika Filec (Absortio Team Czerwionka-Leszczyny/Rybnik) wygrała z Wiktorią Widułą (KSW Mix-Team Wręczyca Wielka) przez TKO w 3 rundzie, zaś Dominik Grzęda (TKKF Ognisko Siedleckie Siedlce) pokonał Artura Wziątka (KS Dragon Starachowice) 3:0.

- Po raz pierwszy walczyłam z Wiktorią Widułą, a nasz finał wygrałam przed czasem. Po trzech liczeniach sędzia zakończył pojedynek. Po ceremonii wręczenia pucharu zostałam wyróżniona tytułem najlepszej zawodniczki turnieju. Było to dla mnie miłe zaskoczenie oraz ogromne wyróżnienie – mówiła Dominika Filec. - Był to mój 4 start na zawodach amatorskich w tym roku. W Mistrzostwach Polski K-1 ProAm zdobyłam wicemistrzostwo przegrywając na punkty z Emilią Czerwińską, następnie zdobyłam Wicemistrzostwo Polski low kick oraz 2 tygodnie temu brałam udział w Pucharze Świata w formule K-1 – dodała zawodniczka, która w Starachowicach odniosła trzy zwycięstwa.

Rok temu również w Starachowicach Dominik Grzęda w MP low kick -91kg rywalizował m.in. z Maciejem Kubickim (KS Kickboxer Kielce) i Arturem Wziątkiem. Teraz znów z nimi rywalizował, ale w zawodach pucharowych i w wadze +91kg.

- Start w Starachowicach traktowałem czysto sparingowo, aby organizm dostroił się z poczuciem rywalizacji sportowej przed najbliższymi Mistrzostwami Świata w Lido di Jesolo. W obu walkach zdecydowanie prowadziłem na punkty, a jeśli chodzi o dyspozycję, to myślę że jej szczyt będzie właśnie we Włoszech. Moim celem jest powalczyć tam o złoto. Z kadry narodowej było kilka osób, z podobnym celem co ja, czyli zrobić lekkie przetarcie przed zawodami docelowymi – powiedział Dominik Grzęda.

Zwycięstwa zanotowały także inne reprezentantki Polski na zbliżające się MŚ – w finale kategorii -60kg Natalia Stelmowska (Małopolska Szkoła Sportu i Rekreacji Ring Kraków) pokonała Sylwię Kaliś (Legionowski Klub Sportów Walki Tajfun) 3:0, a w wadze +70kg Natalia Panas (Palestra Warszawa) wygrała z Pauliną Badowską (Łaski Klub Sztuk Walki) 3:0.

- Z Sylwia Kaliś skrzyżowałyśmy rękawice po raz czwarty. Pierwsza walka i moja próba startu w formule kick light, z której Sylwia wyszła zwycięsko, oraz dwa pojedynki w formule K-1, w których to ja zwyciężyłam. Wiedziałam, że walka nie będzie łatwa, bo Sylwia będzie chciała zrewanżować się za dwie poprzednie przegrane. Uważam, że udało mi się w dużej mierze zrealizować założony plan, dzięki czemu wygrałam. Wiadomo, że zawsze są rzeczy nad którymi trzeba popracować i nad którymi chce się skupić w ostatnich 2 tygodniach przygotowań. Cieszę się, że moje przeciwniczki postawiły twarde warunki i mogłam stoczyć dwie mocne walki, za co im bardzo dziękuję – stwierdziła Natalia Stelmowska.

Z kolei Natalia Panas powiedziała: - W walkę finałową weszłam źle i mimo tego, że moja przewaga rosła to nie walczyłam tak jakbym chciała. Dopiero w połowie drugiej rundy znalazłam swój rytm i styl, co pozwoliło mi wygrać z dużą przewagą po liczeniu przeciwniczki w drugiej rundzie. Z Pauliną nie spotkałam się wcześniej, ale mogę powiedzieć, że to ona zajęła moje długoletnie miejsce w kadrze narodowej kick light, ponieważ ja na stałe przeniosłam się do formuł ringowych. Tutaj się odnalazłam i bardzo cenię sobie współpracę ze swoimi trenerami, kadrowym Andrzejem Garbaczewskim i klubowym Łukaszem Rolą. Szkoleniowcy na walce w ringu znają się jak nikt. Start w Starachowicach był ważny, bo po przegranej zawodowej walce w sierpniu nie miałam szansy się sprawdzić, a to była doskonała "przecierka" przed Mistrzostwami Świata. Jest to dla mnie szczęśliwe miasto, gdyż nie doznałam jeszcze tutaj smaku porażki i mam nadzieję, że tak już zostanie.

Bardzo dużą stawkę miał finał w wadze -52kg, w którym Barbara Nalepka (Fighter Wrocław) okazała się lepsza od Justyny Falkiewicz (Legia Fight Club Warszawa) 3:0. Wrocławianka wywalczyła nominację na MŚ 2021.

- Walka finałowa przebiegła po mojej myśli. Byłam maksymalnie skoncentrowana i widziałam każdy ruch przeciwniczki. Pierwszy raz chyba miałam taki spokój w walce. Zwyciężyłam zdecydowanie na punkty. Można nazwać ten pojedynek rewanżowym, gdyż z Justyną spotkałyśmy się w półfinale w maju na Mistrzostwach Polski low kick. Złamałam rękę na jej głowie już na początku drugiej rundy, jednak w Mysłowicach w walce był straszny chaos. Wtedy na MP także wygrałam dużą przewagą, mimo walki z kontuzją przez półtorej rundy. Przeszłam poważną operację prawej ręki, a następnie bardzo ciężko przepracowałam cały okres leczenia i rehabilitacji. Mimo wystających drutów, gipsu i bólu każdego dnia wiedziałam, że nie mogę się poddać i muszę pracować nad innymi elementami, bowiem w tym roku są Mistrzostwa Świata na których bardzo mi zależy – mówiła Barbara Nalepka.

Kickboxerka z Wrocławia przyznała, że start w Starachowicach był tak „naprawdę sprawdzianem mojej głowy i oczywiście ręki, czy już jestem gotowa na walki”.

- Sprawdzian zdany na szóstkę z plusem. Wygrana na Pucharze Polski miała być również przepustką na Mistrzostwa Świata we Włoszech w formule low kick w kategorii -52kg. Ze swojej strony pracę wykonałam bez zarzutów i jestem gotowa reprezentować nasz kraj na najważniejszych zawodach w tym roku! – dodała.

Interesujący przebieg miały także zmagania w kat. -71kg z udziałem m.in. aktualnego Mistrza Polski w tej wadze, a jest nim Kamil Mateja (Rebelia Kartuzy) oraz Mistrza Polski kat. -67kg Eliasza Jankowskiego (Stowarzyszenie Sportowe Polkon Fight Legnica). Obaj również potraktowali start w województwie świętokrzyskim bardzo kontrolnie.

Kamil Mateja wygrał w ćwierćfinale z Pawłem Kozakiem (Palestra Warszawa) i dalej już nie rywalizował. Oddał walkowerem półfinał z późniejszym złotym medalistą Mikołajem Pilarczykiem (Czerwony Smok Poznań). - Pojechaliśmy po start kontrolny, aby zweryfikować ostatnie szlify przed MŚ. Docelowo stoczyliśmy jedną walkę w wysokiej intensywności żeby uaktywnić wszystkie procesy walki. Wszystko poszło zgodnie z planem, bez kontuzji z pełną kontrolą walki od początku do końca. Wysoka wygrana na punkty 3:0. Wracamy na salę Kaszubskiego Centrum Sportów Walki i kończymy końcówkę przygotowań – podkreślił trener Patryk Zaborowski.

Z kolei Eliasz Jankowski pokonał Karola Mamerskiego (Stowarzyszenie Akademia Holistyczna Skarżysko-Kamienna), a w półfinale walczył z Szymonem Żelazko (Hunter Gym Bydgoszcz). Utytułowany Eliasz Jankowski prowadził wysoko, doprowadził do dwóch liczeń przeciwnika, ale że – jak zaznaczał – to był start kontrolny, więc w końcówce zrezygnował po to, by mógł się odbyć finał. A w nim Mikołaj Pilarczyk wygrał z Szymonem Żelazko 2:1.

- Przetarcie przed MŚ uważam za bardzo udane. Zrealizowałem cele i wiem nad czym jeszcze popracować na 2 tygodnie przed startem we Włoszech. Od wielu lat nie walczyłem w kategorii -71kg, nie znałem też swoich rywali. Ale chodziło o sprawdzenie formy. Kamil stoczył jedną walkę i się wycofał. Ja po pierwszej też miałem się wycofać, ale chęć sprawdzenia siebie z Szymonem sprawiła, że postanowiłem zawalczyć drugą. Wiedziałem, że jest dobrym zawodnikiem i że będzie chciał postawić twarde warunki... I tak właśnie było. Rywal dał z siebie wszystko i go za to szanuję. Moim celem było przepracować 3 rundy. Za postawę dostałem owację od całej hali. Taka reakcja publicznością na pewno na długo zostanie w mojej pamięci. Wiadomo, że start gdzie jest widownia, sędziowie to całkiem inne emocje niż walka sparingowa w klubie – powiedział Eliasz Jankowski.

W juniorach starszych złote medali zdobyli: +91kg Igor Szkodny (GSWW Najemnik Gliwice), -81kg Damian Rybak (Oświęcimski Klub Karate), -75kg Patryk Lech (Paco Team Mysłowice), -71kg Szymon Kałużny (Striker Turek), -63,5kg Konrad Kamiński (Legia Fight Club Warszawa), -60kg Stanisław Brzozowski (Palestra Warszawa), -57kg Oliwer Domińczak (Legion Głogów) oraz -60kg Natalia Przygodzka (KS Cross Fight Radom), -56kg Aleksandra Oknińska (TKKF Ognisko Siedleckie Siedlce), -52kg Gabriela Migda (Evan Nowy Sącz) 3:0, -48kg Julia Marciniak (Łaski Klub Sztuk Walki).
Natomiast w juniorach młodszych złote krążki wywalczyli: -81kg Damian Zyber (Fighter Wrocław), -75kg Miłosz Bogucki (KS Sporty Walki Piła), -71kg Maciek Wojciechowski (Absortio Team Czerwionka-Leszczyny/Rybnik), -67kg Filip Suder (Wielicko-Gdowska Szkoła Walki Prime Wieliczka), -63,5kg Mateusz Gunia (KS Dragon Starachowice), -60kg Kamil Guziński (KS AZS AWF Warszawa), -57kg Mateusz Grześków (Fighter Nowa Sól), -54kg Marcel Brzeźniak (Oświęcimski Klub Karate) oraz +60kg Julia Pawlak (Legionowski Klub Sportów Walki Tajfun), -56kg Sandra Kaczmarek (KS Czerwony Smok Poznań), -52kg Zuzanna Szczepanik (Rawski Klub Karate Kyokushinkai Rawa Mazowiecka), -48kg Oliwia Greczner (Oświęcimski Klub Karate), -44kg Elżbieta Ferenc (Oświęcimski Klub Karate).

Wyróżnienia dla najlepszych kickboxerów otrzymali Gabriela Migda i Szymon Kałużny oraz Julia Pawlak i Mateusz Gunia. W całych zawodach najlepszym klubem okazał się Oświęcimski Klub Karate.

Gabriela Migda pokonała przez TKO w 1 rundzie Michel Żukowską (Fighter Wrocław) i w finale Natalię Maćkiewicz (GSSW Najemnik Gliwice). - W sportach walki startuję od 2015 roku, a przez ten czas stoczyłam 103 pojedynki (70 walk w kickboxingu, w tym 49 wygranych plus 33 walki w boksie). Walka finałowa potwierdziła moją formę, w maju w Mysłowicach również zwyciężyłam w Mistrzostwach Polski w tej samej kategorii wagowej -52kg – przyznała triumfatorka, której zdaniem Natalia Maćkiewicz powinna być liczona.

Ze swojego występu zadowolona była również Natalia Maćkiewicz. – Po trzech ciężkich walkach zdobywam 2 miejsce. Trzeba podkreślić, że są to moje pierwsze wygrane walki w tej formule. Pokonałam Wicemistrzynię Polski w tej kategorii, a w półfinale wygrałam z miejscową zawodniczką, która jest Mistrzynią Polski kat. -56 kg low kick (…) – przyznała.

Szymon Kałużny wygrał z Oskarem Sobierajem (KS Czerwony Smok Poznań) 3:0 i Marcinem Jurczyńskim (SKF Nak Muay Szczecin), a w finale miał walczyć z Dawidem Świąteckim (Absortio Team Czerwionka-Leszczyny/Rybnik).

- Mój przeciwnik doznał kontuzji i walka nie doszła do skutku. Za to w pierwszym pojedynku miałem okazję walczyć z Oskarem Sobierajem, którego pokonałem na Mistrzostwach Polski K-1. Ta walka byla o wiele cięższa niż na MP. Plan na ten turniej został zrealizowany, więc czekam na kolejne wyzwania – mówił Szymon Kałużny.

Wynik walk finałowych seniorów

+91kg Dominik Grzęda (TKKF Ognisko Siedleckie Siedlce) - Artur Wziątek (KS Dragon Starachowice) 3:0
-86kg Przemysław Walków (Fighter Wrocław) - Rafał Dobies (Puncher Płock) 3:0
-81kg Alan Kalski (FightGym Gdynia) - Gracjan Bielecki (Czerwony Smok Poznań) 3:0
-75kg Mateusz Słota (Oświęcimski Klub Karate) - Sebastian Girek (Kick Boxing Małpka Zawiercie) Dyskw. 3
-71kg Mikołaj Pilarczyk (Czerwony Smok Poznań) - Szymon Żelazko (Hunter Gym Bydgoszcz) 2:1
-67kg Jakub Tymiński (Hunter Gym Bydgoszcz) - Cyprian Brzeźniak (Oświęcimski Klub Karate) 3:0
-63,5kg Bartosz Hassa (Fighter Nowa Sól) - Krzysztof Olszewski (KS Sparta Gym Warszawa) 3:0
-60kg Krystian Rozkosz (Paco Team Mysłowice) - Michał Budziak (KS Pretorium Poznań) 3:0

+70kg Natalia Panas (Palestra Warszawa) - Paulina Badowska (Łaski Klub Sztuk Walki) 3:0
-70kg Małgorzata Tkocz (KS Spartan Knurów) - Marta Janikowska (KS Pretorium Poznań) 2:1
-65kg Dominika Filec (Absortio Team Czerwionka-Leszczyny/Rybnik) - Wiktoria Widuła (KSW Mix-Team Wręczyca Wielka) TKO 3
-60kg Natalia Stelmowska (Małopolska Szkoła Sportu i Rekreacji Ring Kraków) - Sylwia Kaliś (Legionowski Klub Sportów Walki Tajfun) 3:0
-56kg Justyna Krosta (Małopolska Szkoła Sportu i Rekreacji Ring Kraków) - Magdalena Pluta (Małopolska Szkoła Sportu i Rekreacji Ring Kraków) 3:0
-52kg Barbara Nalepka (Fighter Wrocław) - Justyna Falkiewicz (Legia Fight Club Warszawa) 3:0
-48kg Kamila Gołębiewska (Fight Club Radzymin) - Marlena Tomczyk (Viktoria Szydłowiec) 3:0
WSPÓŁPRACA:
WAKO
WAKO EUROPE
Ministerstwo Sportu
Antydoping
Prawo Sportowe
Fundacja Mistrzom Sportu
SportAccord
IWGA
Fisu
Polski Komitet Olimpijski
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza Buka
Centralny Ośrodek Sportu
Copyright 2014 - 2024 Polski Związek Kickboxingu
Created by: KREATORMARKI.PL