Fundacja Mistrzom Sportu
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza
Creative Green

GŁÓWNI PARTNERZY
Quanta cars
Fight Time
Gorący potok
Masters
Voytex

PARTNERZY

Mistrzostwa Polski w kickboxingu: juniorzy na Gali Finałowej K-1

03.05.2022
Mistrzostwa Polski w kickboxingu: juniorzy na Gali Finałowej K-1
Mistrzostwa Polski w kickboxingu: juniorzy na Gali Finałowej K-1

174 juniorów starszych i młodszych rywalizowało w Mistrzostwach Polski w kickboxingu w formule K-1 w Kartuzach, zorganizowanych przez klub Rebelia. Na Gali Finałowej odbyły się trzy walki z udziałem juniorów. W tym roku główną imprezą w tej kategorii wiekowej są wrześniowe Mistrzostwa Świata w Irlandii. Wśród obserwatorów zmagań seniorów i juniorów na Kaszubach był Piotr Siegoczyński, prezes Polskiego Związku Kickboxingu.

Najlepszymi zawodniczkami i zawodnikami turnieju na Kaszubach uznano: w juniorach starszych Julię Marciniak (Klub Sportów Walki Szczecinek) i Konrada Kamińskiego (Legia Fight Club Warszawa) oraz w juniorach młodszych Zuzannę Szczepanik (Rawski Klub Karate Kyokushinkai Rawa Mazowiecka) i Kamila Andruszkiewicza (Legia Fight Club Warszawa).

W grupie jun. st., w walkach finałowych w wadze -65kg Julia Marciniak wygrała z Julią Pawlak (Legionowski Klub Sportów Walki Tajfun) 3:0, a w kategorii -67kg Konrad Kamiński pokonał Pawła Koniecznego (Fight Point Biała Podlaska) 3:0.

Po decydującym pojedynku Julia Marciniak, Mistrzyni Europy Juniorek Starszych w low kicku w wadze -60kg, mówiła: - To był mój debiut w formule K-1. Tytuł najlepszej zawodniczki otrzymałam po raz pierwszy w karierze, a walka finałowa była wymagająca. Całe trzy rundy to intensywna wymiana. Ale już od pierwszej rundy utrzymywałam przewagę.

Natomiast Konrad Kamiński po wywalczeniu rok temu w Legnicy srebra MPJ w kat. -63,5kg, tym razem triumfował w limicie do 67 kg. - Z Pawłem Koniecznym wygrałem również podczas MP K-1 w 2021 roku. Finał mistrzostw w Kartuzach nie należał do najłatwiejszych, do ostatniej chwili wymagał skupienia i realizacji wcześniej założonego planu. I właśnie to moim zdaniem zaważyło o wygranej. Tytuł Mistrza Polski oraz wyróżnienie dla najlepszego juniora starszego to efekt ciężko przepracowanych miesięcy i zaangażowania wielu osób. Jestem im wdzięczny za każdą, nawet najmniejszą pomoc – powiedział kickboxer Legii FC.

Tym razem w -63,5kg był Maciej Herbich (Kaliskie Centrum Sportowe Kruk Gym), który na Gali Finałowej pokonał Jędrzeja Namyślaka (KS Sporty Walki Piła) 3:0. W tamtym sezonie Maciej Herbich triumfował w wadze -60kg. - Uważam, że finał był jedną z moich fajniejszych i ładniejszych walk. Bardzo dobry przeciwnik, który również chciał bardzo mocno wygrać. Jestem bardzo zadowolony, że o złoto przyszło mi się zmierzyć akurat z twardym Jędrzejem i również bardzo się cieszę, iż zostałem wyróżniony na gali finałowej.

W sobotni wieczór, razem z seniorami, walczyli także: -71kg Miłosz Bogucki - Kacper Śleszyński i -52kg Emilia Gruchała-Węsierska - Martyna Gasińska. W tych pojedynkach Kacper Śleszyński (Rebelia Kartuzy) pokonał Miłosza Boguckiego (KS Sporty Walki Piła) 2:1, zaś Martyna Gasińska (Rawski Klub Karate Kyokushinkai Rawa Mazowiecka) wygrała z Emilią Gruchałą-Węsierską (Rebelia Kartuzy) przez RSC w 3 rundzie.

- Jest to mój drugi tytuł mistrzowski w tej formule, wcześniej zdobyłem go w roku 2020 w Ełku. Natomiast rok temu musiałem się zadowolić wicemistrzostwem kraju. Pierwsza i druga runda nie szły po myśli mojej i trenera, zaś w trzeciej odrobiłem stracone punkty i finalnie moja ręka powędrowała do góry. Z Miłoszem wcześniej nie walczyliśmy na Mistrzostwach Polski, aczkolwiek mieliśmy okazję się sprawdzić na zawodach okręgowych – stwierdził Kacper Śleszyński.

W juniorach młodszych wyróżnieni kickboxerzy też zdobyli złoto, w -52kg Zuzanna Szczepanik pokonała Nikolę Piekarską (Piotrkowska Szkoła Sztuk Walki Tom Center) 3:0, zaś w -71kg Kamil Andruszkiewicz wygrał z Antonem Bardabushem (Fight Club Radzymin) 3:0.

- W formule K-1 po raz pierwszy wywalczyłam tytuł mistrzowski. W finale spotkałam się z zawodniczką, z którą walczyłam cztery tygodnie temu w półfinale MP low kick. Konsekwentnie realizowałam założenia i tym samym walka przebiegła po mojej myśli. W tym roku zdobyłam już trzy złote medale Mistrzostw Polski w różnych formułach ringowych i ze wszystkich wróciłam z wyróżnieniem najlepszej zawodniczki – powiedziała Zuzanna Szczepanik.

Z grupą juniorów w najlepszy możliwy sposób pożegnała się startująca w wadze +70kg Oliwia Gajewczyk (KS Thor Szkoła Walki Ełk). Po raz 4 sięgnęła po złoto, pokonując w ostatniej walce Justynę Szyszko (Champion Gdańsk) 3:0. - Wygrałam dużą przewagą punktową. Z Justyną spotkałyśmy się wcześniej już na MP low kick w Piotrkowie Trybunalskim, wtedy walczyłyśmy w półfinale i także ja wygrałam. To były już moje ostatnie Mistrzostwa Polski jako juniorka. To były dobre 4 lata, teraz czas na nowe wyzwania i przejście do seniorek na pewno będzie czymś nowym. Sądzę, że trochę tam „namieszam” - mówiła.

Tytuł z 2021 roku (Legnica) obronili również m.in.: jun. st. Aleksander Kowalczyk (Striker Turek) -81kg (poprzednio -86kg), Oliwer Domińczak (Legion Głogów) -57kg, jun. mł. Paweł Śmierciak (KS Fight House Nowy Sącz) -63,5kg (rok temu -57kg), Zuzanna Topór (Max Boxing Klub) -56kg.

W walkach o złote medale Paweł Śmierciak pokonał Krzysztofa Stefańskiego (KSW Alien Łódź) 3:0, zaś Zuzanna Topór wygrała z Emilią Czarnowską (Stowarzyszenie Wiśniewski Kick-boxing Piaseczno-Łoziska) 3:0.

- Tak jak w ubiegłym roku miałem dwie walki. Półfinał skończyłem szybko przez TKO w drugiej rundzie, natomiast finał był ciężki i trwał całe 3 rundy – przyznał Paweł Śmierciak. Natomiast Zuzanna Topór podkreśliła: - W półfinale zawalczyłam z Otylią Chałupką. Spodziewałam się, że narzuci mi szybkie tempo i będzie „zaganiać” do narożnika. Ostatecznie wygrałam 3:0. Walkę finałową miałam z zawodniczką z tego samego klubu. Z Emilią Czarnowską rywalizowałam już na ostatnich Mistrzostwach Polski w Piotrkowie Trybunalskim, również zwyciężyłam 3:0. W tym roku to już moje drugie Mistrzostwo Polski. Chciałabym bardzo podziękować przede wszystkim trenerowi Tomaszowi Makowskiemu, całej ekipie z Maku Gym, rodzinie, oraz swoim przeciwniczkom za świetne walki.

Bardzo krótko trwał finał kat. -75kg w jun. st., w którym Filip Chomicz (Sporty Walki Gorzów Wielkopolski) w 1 rundzie zastopował Marcela Anulewicza (Legionowski Klub Sportów Walki Tajfun). - Jest to mój pierwszy tytuł mistrzowski w formule K-1, natomiast ogólnie czwarty i drugi w tym sezonie, po low kicku. Walkę finałową sędzia przerwał ze względu na złamany nos rywala - powiedział złoty medalista.

Sędzią głównym zawodów w Kartuzach był Tomasz Bałdyga. Funkcję kierowników ringów pełnili Krzysztof Kacperski, Ryszard Zawistowski, Janusz Wielgosz, a walki sędziowali Cecylia Pudlicka, Dariusz Matusik, Albin Pudlicki, Przemysław Sułkowski, Piotr Bogucki, Adam Kossakowski, Karol Papenfus, Paweł Banasiak, Zbigniew Kowalewski, Beata Sękowska, Tomasz Ciepluch, Dominik Szymczak, Tomasz Soroka. Delegatem PZKB był Krzysztof Kapron.

Wyniki MP K-1 Juniorów:

Juniorzy starsi

+91kg Andrzej Dzwonkowski (Gdański Klub Kick Boxingu Duet) - Adrian Migacz (Gladiator Binczarowa) 3:0
-91kg Kacper Zając (KS Fight House Nowy Sącz) - Filip Pokorski (Sporty Walki Gorzów Wielkopolski) 3:0
-86kg Jakub Baranik (JFC Zabrze) - Daniel Jurzyk (TKKF Ognisko Siedleckie Siedlce) 3:0
-81kg Aleksander Kowalczyk (Striker Turek) - Miłosz Węzik (Fight Gym Lublin) 3:0
-75kg Filip Chomicz (Sporty Walki Gorzów Wielkopolski) - Marcel Anulewicz (Legionowski Klub Sportów Walki Tajfun) RSC1
-71kg Kacper Śleszyński (Rebelia Kartuzy) - Miłosz Bogucki (KS Sporty Walki Piła) 2:1
-67kg Konrad Kamiński (Legia Fight Club Warszawa) - Paweł Konieczny (Fight Point Biała Podlaska) 3:0
-63,5kg Maciej Herbich (Kaliskie Centrum Sportowe Kruk Gym) - Jędrzej Namyślak (KS Sporty Walki Piła) 3:0
-60kg Jakub Galiszewski (KS Cross Fight Radom) - Sebastian Kowal (Corpus Gym Gdańsk) 3:0
-57kg Oliwer Domińczak (Legion Głogów) - Mateusz Lesiński (UKS K.O.WADŁO, Ciechanów) 3:0
-54kg Erwin Szczerbowski (Stowarzyszenie Sportowe Polkon Fight Legnica) - Kamil Furgoll (JFC Zabrze) 3:0

+70kg Oliwia Gajewczyk (KS Thor Szkoła Walki Ełk) - Justyna Szyszko (Champion Gdańsk) 3:0
-70kg Kornelia Klimko (UKS High Kick Gym Szczecin) - Julia Borowska (Stowarzyszenie Sportowe Polkon Fight Legnica) 3:0
-65kg Julia Marciniak (KSW Szczecinek) - Julia Pawlak (Legionowski Klub Sportów Walki Tajfun) 3:0
-60kg Julia Wojtan (KS Dragon Starachowice) - Oliwia Głodek (Max Boxing Klub) 3:0
-56kg Weronika Witkowska (Fight-Hobby Legnica) - Natalia Bień (JFC Zabrze) 3:0
-52kg Martyna Gasińska (Rawski Klub Karate Kyokushinkai Rawa Mazowiecka) - Emilia Gruchała-Węsierska (Rebelia Kartuzy) RSC3
-48kg Oliwia Greczner (Oświęcimski Klub Karate) - Natalia Matusz (Oświęcimski Klub Karate) 2:1

juniorzy młodsi
+81kg Jakub Kościelnik (UKS Tom Bee Team Góra Kalwaria) - Kacper Cybula (Rebelia Kartuzy) 3:0
-81kg Sebastian Jędraś (X Fight Piaseczno) - Filip Chrapkowski (Champion Gdańsk) 3:0
-75kg Szymon Jakubowski (Alpha Fight Club Suwałki) - Bartosz Stańczyk (UKS Fight Club Mrągowo) 3:0
-71kg Kamil Andruszkiewicz (Legia Fight Club Warszawa) - Anton Bardabush (Fight Club Radzymin) 3:0
-67kg Bartosz Sikora (Center Team Odolanów) - Kacper Strzemecki (Champion Gdańsk) 3:0
-63,5kg Paweł Śmierciak (KS Fight House Nowy Sącz) - Krzysztof Stefański (KSW Alien Łódź) 3:0
-60kg Igor Miklas (Kaliskie Centrum Sportowe Kruk Gym) - Jakub Wolitek (Champion Gdańsk) RSC2
-57kg Aleksy Mróz (KS Thor Szkoła Walki Ełk) - Kamil Śliwa (KS Fight House Nowy Sącz) 3:0
-54kg Dominik Bronakowski (Alpha Fight Club Suwałki) - Michał Sikora (Centrum Sportów Walki Kick-Fighter Zgorzelec) TKO2
-51kg Xavier Rzeszut (KS Sporty Walki Piła) - Jakub Pawelczak (KS Pretorium Poznań) TKO3

+60kg Oliwia Perwińska (SKF Boksing Zielona Góra) - Karolina Szymichowska (Rebelia Kartuzy) 3:0
-60kg Oliwia Wierciszewska (Ragnarok Białystok) - Dominika Pruszczyk (UKS Tom Bee Team Góra Kalwaria) 3:0
-56kg Zuzanna Topór (Max Boxing Klub) - Emilia Czarnowska (Stowarzyszenie Wiśniewski Kick-boxing Piaseczno-Łoziska) 3:0
-52kg Zuzanna Szczepanik (Rawski Klub Karate Kyokushinkai Rawa Mazowiecka) - Nikola Piekarska (Piotrkowska Szkoła Sztuk Walki Tom Center) 3:0
-48kg Angelika Markowska (Łaski Klub Sztuk Walki) - Klaudia Kowalska (KS Fight House Nowy Sącz) 3:0
WSPÓŁPRACA:
WAKO
WAKO EUROPE
Ministerstwo Sportu
Antydoping
Prawo Sportowe
Fundacja Mistrzom Sportu
SportAccord
IWGA
Fisu
Polski Komitet Olimpijski
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza Buka
Copyright 2014 - 2022 Polski Związek Kickboxingu
Created by: KREATORMARKI.PL