Fundacja Mistrzom Sportu
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza
Creative Green

GŁÓWNI PARTNERZY
Quanta cars
Fight Time
Gorący potok
Masters
Voytex

PARTNERZY

Adrian Durma z pasem mistrzowskim DFN na gali w Suszu

10.05.2022
Adrian Durma z pasem mistrzowskim DFN na gali w Suszu
Adrian Durma z pasem mistrzowskim DFN na gali w Suszu
Utytułowany kickboxer Adrian Durma, medalista Mistrzostw Świata i Europy, zdobył pas mistrzowski DFN (Duet Fight Night) podczas gali w Suszu (woj. warmińsko-mazurskie). W walce w formule full contact w kategorii -75kg pokonał Mateusza Leńskiego.

W hali Centrum Sportu i Rekreacji w Suszu odbył się turniej o Puchar Duet Fight Night 24 połączony z Mistrzostwami Warmii i Mazur, a na gali finałowej rozegrano m.in. pojedynek o pas z udziałem Adriana Durmy (UKS Silvant Kajak Elbląg) i Mateusza Leńskiego (Klub Sportowy Piechotka Team Zalewo).

- Z Mateuszem walczyłem po raz drugi w tym roku, poprzednio wygrałem w light contact. Tym razem rywalizowaliśmy w full contact, a ja miałem pełną kontrolę od pierwszej do ostatniej rundy (5 x 2 min). Dominowałem w tej walce, ale Mateusz zaskoczył odpornością na ciosy – mówi Adrian Durma, brązowy medalista MŚ 2019 w light contact i ME w kick light i light contact.

Opowiadając o występie na zawodach w Suszu, zorganizowanych przez Federację DFN, Gdański Klub Kickboxingu Duet, Centrum Sportu i Rekreacji Susz, Klub Piechotka Team Susz-Zalewo (głównymi organizatorami byli Tomasz Biernacki i Jarosław Piechotka), powiedział: - Sama gala bardzo fajnie zorganizowana. Występ na niej był ciekawym przeżyciem, wcześniej nie miałem okazji walczyć na galach, tym bardziej w pojedynku wieczoru i dodatkowo o pas. Jedynie walczyłem w dwóch meczach międzypaństwowych. Więc był mały stres. Zdobycie pasa mistrzowskiego jest ogromnym wyróżnieniem i odczuwałem satysfakcję po dobrze wykonanej pracy – dodał Adrian Durma.

Zmagania w Suszu sędziowali: Ryszard Zawistowski (sędzia główny), Janusz Wielgosz, Krzysztof Kacperski, Rafał Bałachowski, Sylwester Mikułan, Grzegorz Budek, Tomasz Ciepłuch, Karol Papenfus, Tomasz Biernacki.

Z bardzo dobrej strony pokazali się Dawid i Oskar Ciepłuchowie (KS Piechotka Team Zalewo). - Dawid walcząc w turnieju zdobył złoto w light contact i brąz w kick light. Kontuzja w półfinale wykluczyła go z dalszej rywalizacji. Natomiast Oskar zawalczył w gali finałowej w formule full contact. W wadze -71kg w juniorach młodszych pokonał 3:0 Bartosza Dugiełło z Egida Biskupiec(..). Ja również brałem udział w turnieju jako sędzia. Dostałem także szansę pierwszy raz poprowadzenia walki na gali. Powadziłem już wiele walk na matach, w ringu czy w oktagonie, jednak na gali, przy publiczności, znajomych i rodzinie, to zupełnie coś innego. Towarzyszył mi ogromny stres, jednak stanąłem na wysokości zadania i wykonałem swoją pracę jak trzeba, mam nadzieję – relacjonował w mediach społecznościowych Tomasz Ciepłuch.

- To było dwudniowe święto sportów walki w Suszu. W naszym mieście pojawiło się wielu bardzo utalentowanych fighetrów, Mistrzów Polski i Europy — mówił w lokalnych mediach Jarosław Piechotka, dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji w Suszu, a także założyciel i trener w Piechotka Team. Do turnieju zgłosiło się ponad 200 zawodników z 26 klubów.

Wśród wyróżniających się kickboxerów walczyła m.in. Pola Stołowska (KS AZS AWF Warszawa), która w kadetkach starszych w kategorii -55kg zdobyła 3 złote medale i wywalczyła też 2 puchary dla najlepszej zawodniczki.

- W Suszu zgłoszona byłam we wszystkich formułach planszowych. W pointfigtingu w kadetach starszych w mojej i wyższej kategorii wagowej nie było przeciwniczek, dlatego wystartowałam w juniorkach. Wygrałam finał przewagą punktową w pierwszej rundzie. Zarówno w light contact, jak i w kick light stoczyłam po dwa pojedynki. W każdym miałam do przepracowania taktykę wyznaczaną przez mojego trenera Wojciecha Wiertla. Większość założeń udało mi się zrealizować. Była to moja ostatnia prosta przed Mistrzostwami Polski. Jesteśmy z trenerem oboje zadowoleni – podsumowała Pola Stołowska.

Z ekipy gospodarzy sukces odnieśli m.in. juniorzy, bliźniacy z rocznika 2004 Mateusz Rosłoński i Michał Rosłoński (obydwaj KS Piechotka Team Zalewo). - Występ w Suszu uważam za udany, choć zdecydowanie mogło być jeszcze lepiej. Stoczyłem walkę w formule light contact i dwie w kick light. Wszystkie wygrałem przed czasem poprzez przewagę. Za najtrudniejszy pojedynek uważam finałowy w kick light. Filip Chrapkowski z Championa Gdańsk starał się wchodzić w wymianę i dotrzymywać mi kroku – stwierdził Mateusz Rosłoński (-79kg).

Natomiast o swoim bracie Michale (-74kg) mówił: - Również zdobył dwa złote medale. Dwie walki wygrał przed czasem i myślę, że jego występ też można zaliczyć do bardzo udanych.

Na najwyższym stopniu kick light w juniorach stanął też m.in. Kacper Strzemecki (Champion Gdańsk) w kat. -69kg. - To było bardzo dobre przetarcie przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski w Zawierciu. Najcięższą walkę stoczyłem w półfinale z przeciwnikiem z klubu Złomiarz Team Gdańsk Danyilem Silutenko. Wcześniej sięgnąłem po srebro MP K-1 w 2022 roku po 3 walkach i przed kontuzją brąz w K-1 w 2021 roku. Miałem problemy z plecami.

Ciekawie wyglądała rywalizacja w seniorach. W light contact po dwa zwycięstwa (-84kg i -89kg) sięgnął Piotr Kołakowski (LUKS Zamek Expom Kurzętnik). W finałach pokonał, odpowiednio, Michała Jezierskiego (Elbląski Klub Karate) oraz swojego kolegę klubowego Damiana Chilińskiego.

- Federacja DFN zorganizowała bardzo ciekawy event w Suszu, co mnie tam przyciągnęło. Korzystam z każdej możliwości rywalizacji, a tym bardziej w sąsiednich miejscowościach. Tuż przed nadchodzącymi mistrzostwami kraju w formule light contact, postanowiłem sprawdzić obecne przygotowanie organizmu w swojej i wyższej kategorii wagowej. Stoczone pojedynki były wartościowe, a ich wyniki wróżą dobrą przyszłość. Mimo że w jednym z finałów przyszło mi rywalizować z klubowym kolegą, to takie walki też są potrzebne. Znamy się od lat i przez to musiałem dać z siebie nieco więcej, aby nie być przewidywalnym. Reasumując zrealizowałem swój plan i zwyciężyłem w obydwu kategoriach – powiedział Piotr Kołakowski.

Błyskotliwe zwycięstwo w Suszu odniósł Szymon Majewski (-74kg) z klubu Złomiarz Team Gdańsk. - Moja kategoria -74 kg była jedną z najliczniejszych kategorii na turnieju. Wszystkie 3 walki zakończyłem przed czasem i zostałem wyróżniony przez organizatorów jak najlepszy senior. Jestem bardzo zadowolony z występu ,reprezentując po raz pierwszy Złomiarz Team pod dowództwem trenera Mateusza Kowalskiego. Zadowolenie jest podwójnie, ponieważ był to mój debiut w tej formule walki. Moim stylem bazowym jest karate kyokushin, które trenuje od 14 lat, najpierw w Lipnie pod okiem trenera Pawła Olszewskiego. Teraz zdecydowałem spróbować sił w kickboxingu i bardzo mi się on podoba! - powiedział Szymon Majewski, triumfator rywalizacji w kick light.

Na gali, poza walką Adriana Durmy z Mateuszem Leńskim, doszło między innymi do pojedynków: boks Michał Wolsztyniak – Marcel Ryszka (wygr. Ryszka) low kick Maksym Damps – Sebastian Dobrenko (wygr. Damps) full contact Tomasz Ciepłuch – Bartłomiej Dugiełło (wygr. Ciepłuch).

Wyniki:

low kick
-63,5kg Hubert Muzyk (Fighter Nowa Sól)
kick light seniorzy
+94kg Mateusz Jaszczółd (Wataha Pruszcz Gdański) -89kg Alan Ziemianek (KS Tiger Team Kwidzyn) -74kg Szymon Majewski (Złomiarz Team Gdańsk) -69kg Nataniel Stawiarski (Uniq Fight Club Warszawa) -70kg Natalia Adamkiewicz (Champion Gdańsk)
kick light juniorzy
+94kg Dominik Baran (Bartoszycka Szkoła Taekwon-do Bartoszyce) -79kg Mateusz Rosłoński (KS Piechotka Team Zalewo) -74kg Michał Rosłoński (KS Piechotka Team Zalewo) -69kg Kacper Strzemecki (Champion Gdańsk) -63kg Igor Wierczewski (Uniq Fight Club Warszawa) 65kg Zofia Kuc (Uniq Fight Club Warszawa) -55kg Nikola Iwanowska (KS Piechotka Team Zalewo) -50kg Natalia Mieczkowska (CSW Champion Lubawa)
kick light kadeci starsi
+69kg Oskar Urbański (Uniq Fight Club Warszawa) -63kg Tomasz Główczewski (Champion Gdańsk) -57kg Vladislav Polivko (Fighter Nowa Sól) -52kg Nikodem Połujański (KS Piechotka Team Zalewo) -47kg Aleksander Bajtała (Gdański Klub Kick Boxingu Duet) -42kg Iwo Adamek (Striker Turek)
+65kg Julia Rutecka (CSW Champion Lubawa) -60kg Weronika Józefowska (Uniq Fight Club Warszawa) -55kg Pola Stołowska (KS AZS AWF Warszawa) -37kg Leila Castelano (KS Piechotka Team Zalewo)
kick light kadeci młodszy
-52kg Olaf Subocz (Karwiński Team Mława) -47kg Paweł Bączek (CSW Champion Lubawa) -42kg Kacper Płotek (Stowarzyszenie Gladius Ostróda) -37kg Stanisław Szczuko (KS AZS AWF Warszawa) -32kg Tymon Dęby (Stowarzyszenie Gladius Ostróda) -28kg David Żurawski (Fighter Nowa Sól)
-50kg Karolina Seweryn (Fighter Nowa Sól) -46kg Barbara Budek (KS Egida BIskupiec)
light contact seniorzy
-94kg Damian Chiliński (LUKS Zamek Expom Kurzętnik) -89kg Piotr Kołakowski (LUKS Zamek Expom Kurzętnik) -84kg Piotr Kołakowski (LUKS Zamek Expom Kurzętnik) -79kg Patryk Waszak (Elbląski Klub Karate) -74kg Mateusz Kowzan (Elbląski Klub Karate) -55kg Anna Knobel (KS Beniaminek 03 Starogard Gdański)
light contact juniorzy
-79kg Mateusz Rosłoński (KS Piechotka Team Zalewo) -74kg Michał Rosłoński (KS Piechotka Team Zalewo) -63kg Adrian Januszewski (MUKS Olimpia Nowe Miasto Lubawskie) -60kg Juliette Kreidi (KS AZS AWF Warszawa) -55kg Samanta Klein (LUKS Zamek Expom Kurzętnik)
-50kg Paulina Jabłońska (MUKS Olimpia Nowe Miasto Lubawskie)
light contact, kadeci starsi
-63kg Cezary Kowalkowski (LUKS Zamek Expom Kurzętnik) -57kg Jakub Napierała (Striker Turek) -47kg Jakub Szulc (Spartakus Squad Stębark) -42kg Dawid Ciepłuch (KS Piechotka Team Zalewo) -55kg Pola Stołowska (KS AZS AWF Warszawa)
light contact kadeci młodsi
-47kg Marcel Szwejkowski (KS AZS AWF Warszawa) -42kg Kacper Płotek (Stowarzyszenie Gladius Ostróda) -37kg Stanisław Szczuko (KS AZS AWF Warszawa) -32kg Szymon Sobociński (Stowarzyszenie Gladius Ostróda) -46kg Barbara Budek (KS Egida BIskupiec)
pointfighting, kadeci starsi -47kg Fabian Płotek (Stowarzyszenie Gladius Ostróda) -60kg Pola Stołowska (KS AZS AWF Warszawa).
WSPÓŁPRACA:
WAKO
WAKO EUROPE
Ministerstwo Sportu
Antydoping
Prawo Sportowe
Fundacja Mistrzom Sportu
SportAccord
IWGA
Fisu
Polski Komitet Olimpijski
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza Buka
Copyright 2014 - 2022 Polski Związek Kickboxingu
Created by: KREATORMARKI.PL