Fundacja Mistrzom Sportu
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza
Creative Green

GŁÓWNI PARTNERZY
Quanta cars
Fight Time
Gorący potok
Masters
Voytex

PARTNERZY

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski i Puchar Polski w kick light – najlepsi Durma, Godlewski i Mederski

14.06.2022
Młodzieżowe Mistrzostwa Polski i Puchar Polski w kick light – najlepsi Durma, Godlewski i Mederski
Młodzieżowe Mistrzostwa Polski i Puchar Polski w kick light – najlepsi Durma, Godlewski i Mederski
W Płocku odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski i Puchar Polski Seniorów i Mastersów w formule kick light. Najlepszymi kickboxerami poszczególnych turniejów wybrano - odpowiednio - młodzieżowca Alberta Maderskiego (MUKS Olimpia Nowe Miasto Lubawskie), seniora Adriana Durmę (LKS Puncher Płock) i weterana Artura Godlewskiego (Legion Głogów).

Bardzo utytułowany, jeśli chodzi o starty na krajowych i międzynarodowych arenach, Adrian Durma w ostatnim czasie zdobył dwa medale Mistrzostw Polski – złoto w light contact i srebro w pointfightingu, a także sięgnął po srebro w Pucharze Świata light contact w Budapeszcie – wszystkie sukcesy odniósł w kategorii wagowej -74kg.

- Pojechałem na zawody do Płocka, mimo kłopotów zdrowotnych, ale starałem się nie boksować kontuzjowaną ręką. W półfinale wygrałem z Przemysławem Barańskim (KS Pogoń Mogilno). Nigdy wcześniej nie rywalizowaliśmy ze sobą. Natomiast z finałowym rywalem w kategorii -79kg Sebastianem Prokopem (MUKS Olimpia Nowe Miasto Lubawskie) walczyłem po raz trzeci. Za każdym razem zwyciężałem, tym razem przed czasem w trzeciej rundzie – mówi pochodzący z Elbląga Adrian Durma.

Sześć i siedem lat temu w zawodach krajowych Adrian Durma wygrywał ze wspomnianym Sebastianem Prokopem, na co dzień trenerem w Olimpii. - W Płocku Seba narzucił wysokie i twarde tempo. Lubię takie walki, bo wygrana lepiej smakuje – dodał triumfator.

Dwa złote medale – w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski i Pucharze Polski – wywalczył startujący w wadze -74kg Sławomir Malik (SKF Boksing Zielona Góra). Pokonał w pojedynkach finałowych Damiana Majszaka (Academy Martial Arts Włocławek) TKO 3 oraz Jakuba Tokarskiego (Łaski Klub Sztuk Walki) 2:1.

- Zawody w Płocku, pierwsze w nowych kategoriach wiekowych, były dla mnie dość intensywne. W ciągu 3 godzin stoczyłem 3 walki. Było to dodatkowo wymagające ze względu na 3-miesięczną przerwę od treningów, która była spowodowana przygotowaniami do matury z rozszerzonych biologii i chemii. Wyniki będą dopiero w lipcu, ale egzamin poszedł mi bardzo dobrze. Planuję w październiku rozpocząć studia medyczne w Zielonej Górze, bowiem chcę kontynuować karierę sportową w moim klubie i z obecnym trenerem - przyznał Sławomir Malik.

Oceniając walki o złote medale, stwierdził: - Z obydwoma finałowymi przeciwnikami walczyłem pierwszy raz. O ile w finale Pucharu Polski sam wypracowałem przewagę, to w finale Młodzieżowych Mistrzostw Polski szalę zwycięstwa na moją korzyść przechyliły ostrzeżenia, które otrzymał rywal. Generalnie swój występ na zawodach oceniam pozytywnie, stoczyłem kilka wymagających pojedynków, które ze względu na brak występów w poprzednich imprezach były bardzo potrzebne. Mogę nawet powiedzieć, że jestem zaskoczony tak dobrym ostatecznym wynikiem. Planuję wystartować także na MP seniorów w kick light. Co dalej, zobaczymy. Może nawet Mistrzostwa Europy, jeśli uda mi się uzyskać odpowiedni wynik w mistrzostwach kraju.

Również dwukrotnie na najwyższym stopniu podium stanął walczący w wadze -63kg Albert Mederski. W pojedynkach finałowych wygrywał w pucharze z utytułowanym zawodnikiem Przemysławem Kaliszem (SKF Boksing Zielona Góra) 3:0 i w młodzieżowych MP z Jakubem Gilem (UKS Sanda Płock) 3:0.

- Turniej w Płocku był dla mnie "przetarciem" przed Europejskimi Igrzyskami Akademickimi w Łodzi, gdzie wystartuję właśnie w formule kick light -63kg. Co do zawodów stoczyłem 4 pojedynki, dwukrotnie wygrywając zarówno z Przemkiem Kaliszem, jak i Kubą Gilem. Z Kaliszem stoczyłem kilka pojedynków we wcześniejszych latach, głównie przegrywając, lecz udało mi się wygrać z nim w pierwszym roku seniora oraz teraz dwukrotnie – powiedział Albert Mederski.

Podsumowując aktualny Mistrz Polski light contact -63kg (z kolei Przemysław Kalisz wygrał 2 tygodnie temu w -57kg w Zawierciu), dodał: - Zarówno z Przemkiem, jak i z Kubą drugie walki, czyli finałowe, były zdecydowanie cięższe w porównaniu z pierwszymi. I to Przemek Kalisz postawił większy opór. Co do moich planów treningowych, raczej zostają bez większych zmian. Wraz z trenerem Sebastianem Prokopem postawimy większy nacisk na kopnięcia na udo – zaznaczył Albert Mederski, który w tym roku zdobył także brązowy medal MP w full contact (-63,5kg).

Kolejnym kickboxerem z dwoma trofeami był Radosław Kuzia (UKS Sanda Płock) w wadze -69kg. W obydwu finałach triumfował w pojedynkach z Michałem Olszewskim (UKS Sanda Płock) po 3:0.

- Zdecydowanie trudniejszy finał miałem w Młodzieżowych MP. Wcześniej spotkaliśmy się w finale Pucharu Polski i wiem, że Michał był zmęczony zbijaniem wagi na ten turniej. Stąd miałem nad nim przewagę kondycyjną. Pojedynek o złoto w MMP odbywał się kilka godzin później, mój przeciwnik miał wiele więcej czasu na powrót do sił. Stąd walka w mistrzostwach była o wiele trudniejsza, a na koniec pierwszej rundy było 1-1. Przewagę zacząłem zdobywać dopiero w drugiej i trzeciej rundzie, co i tak nie było łatwe, bo poprzeczkę stawiał wysoko. Ostatecznie wygrałem jednogłośna decyzją sędziów – mówił Radosław Kuzia.

W pucharze kick light weteranów zwyciężali: -74kg Artur Godlewski (Legion Głogów), -84kg Michał Franczak (Ninja Academy Warszawa) i -94kg Janusz Zielak (KS Polonia 1912 Leszno).

Najlepszymi klubami okazały się UKS Sanda Płock (MMP) i SKF Boksing Zielona Góra (PP).

Sędzią głównym był Ryszard Zawistowski, kierownikami plansz Janusz Wielgosz i Krzysztof Kacperski, a sędziami Przemysław Sułkowski, Zygmunt Różalski, Anastazja Wertelecka, Dariusz Matusik, Marcin Wrzosek, Dominika Tempska, Tomasz Ciepłuch, Mateusz Kopczyński i Michał Ławczyński

W drugiej połowie roku w kick light rozegrane zostaną jeszcze seniorskie mistrzostwa kraju.

Wyniki turnieju w kick light w Płocku:

Puchar Polski Seniorów
+94kg Bartosz Słodkowski (Klub Sportów Walki Gorilla Głubczyce) - Marek Kamiński (KT Legia Warszawa) 3:0
-89kg Tomasz Szupke (Krakowska Szkoła Sportowa Smok) - Szymon Szulc (Klub Sztuk Walki ŁKS Boks Łódź) wo
-79kg Adrian Durma (LKS Puncher Płock) - Sebastian Prokop (MUKS Olimpia Nowe Miasto Lubawskie) TKO 3
-74kg Sławomir Malik (SKF Boksing Zielona Góra) - Jakub Tokarski (Łaski Klub Sztuk Walki) 2:1
-69kg Radosław Kuzia (UKS Sanda Płock) - Michał Olszewski (UKS Sanda Płock) 3:0
-63kg Albert Mederski (MUKS Olimpia Nowe Miasto Lubawskie) - Przemysław Kalisz (SKF Boksing Zielona Góra) 3:0

-65kg Karolina Słodkowska (Klub Sportów Walki Gorilla Głubczyce) złoty medal
-55kg Róża Rybacka (Akademia Karate Tradycyjnego Centrum Włocławek) złoty medal

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski
-84kg Rafał Dobies (LKS Puncher Płock) - Mikołaj Wolkiewicz (KS Pogoń Mogilno) TKO 1
-79kg Jan Kuczmaja (Akademia Mieszanych Sztuk Walki Włocławek) złoty medal
-74kg Sławomir Malik (SKF Boksing Zielona Góra) - Damian Majszak (Academy Martial Arts Włocławek) TKO 3
-69kg Radosław Kuzia (UKS Sanda Płock) - Michał Olszewski (UKS Sanda Płock) 3:0
-63kg Albert Mederski (MUKS Olimpia Nowe Miasto Lubawskie) - Jakub Gil (UKS Sanda Płock) 3:0

-60kg Amelia Cymerman (Akademia Mieszanych Sztuk Walki Wilkowice) złoty medal
-55kg Róża Rybacka (Akademia Karate Tradycyjnego Centrum Włocławek) złoty medal

Puchar Polski Weteranów
-94kg Janusz Zielak (KS Polonia 1912 Leszno) - Waldemar Mnich (Legion Głogów) 3:0
-84kg Michał Franczak (Ninja Academy Warszawa) - Wiesław Rutkowski (Akademia Karate Tradycyjnego Centrum Włocławek) 3:0
-74kg Artur Godlewski (Legion Głogów) - Jakub Szymański (Palestra Warszawa) 3:0

WSPÓŁPRACA:
WAKO
WAKO EUROPE
Ministerstwo Sportu
Antydoping
Prawo Sportowe
Fundacja Mistrzom Sportu
SportAccord
IWGA
Fisu
Polski Komitet Olimpijski
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza Buka
Copyright 2014 - 2022 Polski Związek Kickboxingu
Created by: KREATORMARKI.PL