Fundacja Mistrzom Sportu
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza
Creative Green

GŁÓWNI PARTNERZY
Quanta cars
Fight Time
Gorący potok
Masters
Voytex

PARTNERZY

Międzynarodowe MP Wojska Polskiego i Służb Mundurowych – Natalia Holińska i Małgorzata Ciesielska z 3 tytułami

27.09.2022
Międzynarodowe MP Wojska Polskiego i Służb Mundurowych – Natalia Holińska i Małgorzata Ciesielska z 3 tytułami
Międzynarodowe MP Wojska Polskiego i Służb Mundurowych – Natalia Holińska i Małgorzata Ciesielska z 3 tytułami
W Żyrardowie odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w kickboxingu. Trzy tytuły zdobyły Natalia Holińska i Małgorzata Ciesielska, a po dwa Adrian Durma, Paweł Mikołajczak, Radosław Kuzia, Nicola Kaczmarek i Weronika Michalska. Rywalizacja odbywała się w formułach K-1 Rules, Kick Light i Pointfighting.

W zawodach na Mazowszu startowali kickboxerzy z Bośni i Hercegowiny, Izraela, Słowacji i Polski. Wśród gości MP byli Piotr Siegoczyński, Prezes Polskiego Związku Kickboxingu, Jerzy Bassa, Wiceprezes PZKB i Zbigniew Prych, trener kadry K-1.

Komplet złotych medali wywalczyły Natalia Holińska (+70kg), triumfatorka w 4 pojedynkach, i Małgorzata Ciesielska (-65kg). W dwóch finałach Natalia Holińska pokonała przed czasem Monikę Górecką, a w jednym wygrała z Magdaleną Nowicką.

Oprócz Natalii Holińskiej (kick light i pointfighting), tytułami najlepszej zawodniczki i zawodnika wyróżniono Ewelinę Woźniak K-1, Mateusza Dąbrowskiego K-1, Bartosza Słodkowskiego pointfighting i Pawła Mikołajczak kick light. Najlepszy klub to DWOT Wojownik Niezłomny.

W finale K-1 -67kg Mateusz Dąbrowski pokonał przez TKO w 3 rundzie Huberta Śledzia. Z kolei w półfinale triumfator MP pokonał Norberta Kwiatkowskiego. - Obydwie walki były ciężkie, a przeciwnicy postawili wysoko poprzeczkę. Na szczęście udało mi się sprostać wyzwaniu i wygrałem. Cieszę się bardzo, że mogłem reprezentować Straż Ochrony Kolei IOK Wrocław na tak wysokim szczeblu sportowym i w dyscyplinie, którą kocham. Dlatego zawsze powtarzam "Uwierz w siebie i rób to co kochasz w 100% albo nie rób nic" – mówił Mateusz Dąbrowski.

2-krotny złoty medalista Paweł Mikołajczak z OSP Witankowo stoczył 7 walk i wszystkie wygrał przed czasem! - Plan był taki, aby walki kończyć przed czasem, bo na całe 3 rundy nie starczyłoby już tlenu – przyznał kickboxer, który wcześniej miał tytuł w 2018 roku w kick light, a obecnie wraz z żoną prowadzi klub sportowy w Wałczu.

Paweł Mikołajczak podkreślił, że podopieczni są na pierwszym miejscu i planowali wyjazd na turniej Polish Fighter Kids do Szczecina. Jego przełożenie na listopad sprawiło, że udał się do Żyrardowa. - W pointfightingu rywal z Bośni i Hercegowiny oddał walkę walkowerem, a w kick light najbardziej obawiałem się Damiana Kruka, z którym miałem się spotkać na samym początku. Jednak walka w kick light zaraz po walce w K-1 okazała się nie do przeskoczenia, Damian nie pracował na nogach, nie był już wystarczająco szybki i sprawny. W półfinale odnowiła mi się kontuzja kostki. Koledzy, którzy widzieli wynik, podpowiedzieli mi, żebym zadał jeszcze kilka celnych kopnięć i walka zakończy się przed czasem, więc tak zrobiłem. Do finału mogłem spokojnie odpocząć. W walce o złoto starałem się nie kopać już tą nogą, przeciwnik większość czasu walczył na mańkuta, co trochę pokrzyżowało mi plany. Jednak pomógł sekundant, a na co dzień mój zawodnik, znaleźliśmy kilka luk, tak aby szybko nałapać punktów i udało się w drugiej rundzie zakończyć finał poprzez przewagę.

Po 2 razy na najwyższym stopniu podium stanęli także m.in. kadrowicze Adrian Durma i Nicola Kaczmarek. W K-1 w wadze -56kg Nicola Kaczmarek pokonała Aleksandrę Krokwę, a w kick light -55kg wygrała z Natalią Szostek. Z kolei Adria Durma w kategorii -74kg kick light i pointfighting zwyciężał Bartka Piątka i Krystiana Byczkowskiego.

- Specjalizuję się w full contact w wadze -52kg, a dodatkowo startuję w walkach na planszy w kategorii -50kg i w boksie w tej samej wadze jestem aktualną Wicemistrzynią Polski Seniorek, co daje mi możliwość rozwijania się w sportach walki poprzez zwiększenie liczby startów. W Żyrardowie nie miałam przeciwniczek w -50kg, więc walczyłam w -55kg na planszy i w -56kg w ringu. W związku z tym była odczuwalna tym razem siła fizyczna moich rywalek – powiedziała przygotowująca się do Mistrzostw Europy Nicola Kaczmarek, studentka Akademii Kaliskiej i zawodniczka OSP Pleszew. W formule K-1 wygrała finał po 3 rundach, a w kich light zwyciężyła przed czasem, po dwóch liczeniach zawodniczki z Wojskowej Akademii Technicznej.

- Wydaje mi się, że w tym roku turniej stał na niższym poziomie niż w poprzednim. Żaden pojedynek nie był trudny ani nie sprawił problemu. Swoich rywali nie znałem. Były inne pojedyncze fajne walki, np. z udziałem Konrada Furmanka w półfinale K-1 i finale kick light. Tę drugą walkę w mojej opinii też powinien wygrać. Wyróżniłbym też finał w kategorii ciężkiej w kick light Michał Kuźniak - Bartek Słodkowski – ocenił Adrian Durma.

Wspomniany Michał Kuźniak miał w drabince 4 walki. - Ale zawalczyłem dopiero w półfinale i wygrałem w 3 rundzie przez RSC. W finale rywalizowałem z Mistrzem Świata w taekwondo. Doświadczenie, obicie w ringu pozwoliło mi zdominować rywala. Walka nie była z tych najtrudniejszych, toczyłem już cięższe . Cieszę się, że wróciłem do kickboxingu. Rok temu na tych samych zawodach doznałem kontuzji kolana i bardzo długi byłem wykluczony z pojedynków – relacjonował.

Z kolei w K-1 po złote medale sięgnęli m.in. -71kg Gerard Ciba i -81kg Mateusz Cimochowski. - W K-1 stoczyłem 3 walki, a w kick light – 2. Łącznie 4 wygrane oraz 1 przegraną po konsultacji z narożnikiem nie wyszedłem do 2 rundy z powodu kontuzji. Najtrudniejszy był dla mnie półfinał K-1 z Szymonem Kałużnym. Skończyłem walkę w pierwszej rundzie przez KO, lecz czułem, że przeciwnik był wymagający – ocenił Gerard Ciba, a Mateusz Cimochowski powiedział: - W mojej kategorii startowało 15 zawodników. Stoczyłem 2 walki, które skończyłem przed czasem. Finał przeciwnik oddał walkowerem. Turniej potraktowaliśmy z trenerem Rafałem Sztramko jako start kontrolny przed galą Angels of Glory, która odbędzie się 9 października w Orzyszu.

Z dobrej strony pokazali się również m.in. Rafał Krasuski, reprezentujący Komendę Miejską Policji w Siedlcach – złoto w K-1 do 60 kg (na co dzień trenuje w Taurus Fight Club) i Mateusz Zdanowicz, reprezentujący 23 Bazę Lotniczą w Mińsku Mazowieckim, zwycięzca -69kg kick light.

- W sumie stoczyłem 4 pojedynki, w sobotę jeden w formule K-1, który niestety przegrałem na punkty, a w niedzielę 3 na planszy w formule kick light. Trudnym pojedynkiem był ten w K-1, ponieważ walczyłem z klubowym kolega Kubą Domańskim, podopiecznym Mateusza Pasiaka. Kuba jest wysokim zawodnikiem, miał sporą przewagę dystansu i to wykorzystywał podczas walki. W formule kick light mogłem rozwinąć swój atut bokserski i dzięki temu udało mi się wygrać turniej. Za przygotowanie do turnieju chciałbym podziękować mojemu trenerowi Sebastianowi Matulańcowi – mówił Sebastian Zdanowicz, który w 2015 roku był trzeci w MP Oriental Rules -71kg, a w 2021 roku wygrał rywalizację w -71kg w MP Wojska Polskiego i Służb Mundurowych.

Dwa medale w Żyrardowie zdobyła m.in. Agata Fijałkowska -60kg. - W K-1 walczyłam z Eweliną Woźniak, bardzo doświadczoną i znaną zawodniczką z MMA. Walka była bardzo mocna i trudna, jednogłośną decyzją sędziów wygrała Ewelina. Tym samym zajęłam 3 miejsce. W formule kick light pojedynek finałowy stoczyłam z Ewą Sobiło-Rydzik. Wygrałam przez przewagę techniczną na początku drugiej rundy.

W weteranach zwyciężali: kick light +94kg Daniel Gaczyński (6. Batalion Dowodzenia Sił Powietrznych Śrem), -94kg Janusz Zielak (OSP Giżyce), -84kg Damian Wysocki (DWOT - WOJOWNIK NIEZŁOMNY), +65kg Małgorzta Chałecka (DWOT - WOJOWNIK NIEZŁOMNY), pointfighting +94kg Mateusz Koczmara (Reprezentacja Polskiej Policji), -94kg Janusz Zielak (OSP Giżyce), -84kg Piotr Maślanka (Ochotnicza Straż Pożarna Brwilno), +65kg Małgorzta Nasulewicz (DWOT - WOJOWNIK NIEZŁOMNY).

Wyniki walk finałowych:

K-1 Rules
+91kg Yosef Tktok (State Prison Israel) - Michał Krystman (OSŻW) RSC 1
-91kg Jakub Szostak (14 Suwalski Pułku Przeciwpancerny) - Kamil Sek (2 Ośrodek Radioelektroniczny Przasnych) 3:0
-86kg Mateusz Pasiak (OSP Pruszynek) - Mateusz Dąbrowski (OSP Bubele) 3:0
-81kg Mateusz Cimochowski (15 Giżycka Brygada Zmechanizowana) - Patryk Marzec (16 Batalion Powietrznodesantowy w Krakowie) wo
-75kg Zbigniew Wyrzykowski (OSP Niemce) - Dariusz Pieróg (18 Dywizja Zmechanizowana) RSC 2
-71kg Gerard Ciba (DWOT - WOJOWNIK NIEZŁOMNY) - Jakub Domański (OSP Pruszynek) 3:0
-67kg Mateusz Dąbrowski (Straż ochrony kolei IOK Wrocław) - Hubert Śledź (18 Dywizja Zmechanizowana) TKO 3
-63,5kg Radosław Kuzia (Reprezentacja Polskiej Policji)
-60kg Rafał Krasuski (Komenda Miejska Policji w Siedlcach) - Przemysław Sapiński (OSP Czeladź) 3:0
-57kg Bartłomiej Osiński (OSP Czuryły) - Łukasz Barszczewski (14 Suwalski Pułku Przeciwpancerny) AB 2
+70kg Natalia Holińska - Monika Górecka (obie DWOT - WOJOWNIK NIEZŁOMNY) AB 2
-70kg Weronika Michalska (DWOT - WOJOWNIK NIEZŁOMNY)
-65kg Małgorzata Ciesielska (DWOT - WOJOWNIK NIEZŁOMNY)
-60kg Ewelina Woźniak (Reprezentacja Polskiej Policji) - Ewa Sobiło-Rydzik (Reprezentacja Polskiej Policji) TKO 1
-56kg Nicola Kaczmarek (OSP Pleszew) - Aleksandra Krokwa (16 Batalion Powietrznodesantowy w Krakowie) 3:0

Kick Light
+94kg Michał Kuźniak (DWOT - WOJOWNIK NIEZŁOMNY) - Bartosz Słodkowski (Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych) 3:0
-94kg Bartosz Tomaszewski (CSSP Koszalin) - Michał Mocny (Reprezentacja Polskiej Policji) 3:0
-89kg Dawid Surmiak (18 Dywizja Zmechanizowana) - Martin Rozenberg (Zakład Służby Więziennej Koszyce Sac) 3:0
-84kg Paweł Mikołajczak (OSP Witankowo) - Paweł Sadowski (14 Suwalski Pułku Przeciwpancerny) 3:0
-79kg Novica Terzic (Bosnian Army Forces) - Konrad Furmanek (Państwowa Straż Pożarna w Międzychodzie) 3:0
-74kg Adrian Durma (Państwowa Straz Pożarna w Elblągu) - Bartek Piątek (6 batalion logistyczny Kraków) 3:0
-69kg Mateusz Zdanowicz (23 Baza Lotnictwa Taktycznego) - Hubert Śledź (18 Dywizja Zmechanizowana) 2:1
-63kg Radosław Kuzia (Reprezentacja Polskiej Policji) - Jakub Świderski (OSP Gałczewko) RSC 2
-57kg Łukasz Barszczewski (14 Suwalski Pułku Przeciwpancerny)
+70kg Natalia Holińska (DWOT - WOJOWNIK NIEZŁOMNY) - Monika Górecka (DWOT - WOJOWNIK NIEZŁOMNY) AB 1
-70kg Karolina Juja (Reprezentacja Polskiej Policji) - Weronika Michalska (DWOT - WOJOWNIK NIEZŁOMNY) AB 1
-65kg Małgorzata Ciesielska (DWOT - WOJOWNIK NIEZŁOMNY)
-60kg Agata Fijałkowska (DWOT - WOJOWNIK NIEZŁOMNY) - Ewa Sobiło-Rydzik (Reprezentacja Polskiej Policji) 3:0
-55kg Nicola Kaczmarek (OSP Pleszew) - Natalia Szostek (Wojskowa Akademia Techniczna) RSC 2

Pointfighting
+94kg Bartosz Słodkowski (Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych) - Adam Chrzanowski (Reprezentacja Polskiej Policji) 12:2
-94kg Rafał Janczewski (JW 4687) - Michał Mocny (Reprezentacja Polskiej Policji) 14:4
-89kg Bartosz Kołecki (Reprezentacja Polskiej Policji) - Igor Abrusiewicz (Odział Żandarmerii Wojskowej w Elblągu) RSC 1
-84kg Paweł Mikołajczak (OSP Witankowo) - Daniel Zaręba (Komenda Miejska Policji w Ostrołęce) 13:2
-79kg Piotr Odważny (Reprezentacja Polskiej Policji) - Konrad Furmanek (Państwowa Straż Pożarna w Międzychodzie) 11:7
-74kg Adrian Durma (Państwowa Straz Pożarna w Elblągu) - Krystian Byczkowski (Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych) 10:0
-69kg Damian Gadulski (Wojskowa Akademia Techniczna) - Łukasz Siemiński (Areszt Śledczy w Łodzi) 10:0
-63kg Przemysław Sapiński (OSP Czeladź) - Mateusz Mazurek (Komenda Miejska Policji w Szczecinie) 13:12
+70kg Natalia Holińska (DWOT - WOJOWNIK NIEZŁOMNY) - Magdalena Nowicka (31 BLT Poznań) 16:6
-70kg Weronika Michalska (DWOT - WOJOWNIK NIEZŁOMNY)
-65kg Małgorzata Ciesielska (DWOT - WOJOWNIK NIEZŁOMNY)
-60kg Katarzyna Kowal (34 dywizjon rakietowy Obrony Powietrznej)
WSPÓŁPRACA:
WAKO
WAKO EUROPE
Ministerstwo Sportu
Antydoping
Prawo Sportowe
Fundacja Mistrzom Sportu
SportAccord
IWGA
Fisu
Polski Komitet Olimpijski
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza Buka
Centralny Ośrodek Sportu
Copyright 2014 - 2023 Polski Związek Kickboxingu
Created by: KREATORMARKI.PL