Masters
VOYTEX
OCTAGON - polska marka sportowa

PARTNERZY

Mistrzostwa Świata w Kickboxingu: 16 złotych i łącznie 84 medale reprezentantów Polski!

10.10.2022
Fantastycznie spisali się reprezentanci Polski w Mistrzostwach Świata Dzieci, Kadetów i Juniorów w Kickboxingu. We włoskim Lido di Jesolo Biało-Czerwoni zdobyli aż 84 medale, w tym 16 złotych, 28 srebrnych i 40 brązowych. Nikt nie wywalczył więcej medali od Polaków!
Nasi zawodnicy i zawodniczki błyszczeli na włoskich matach i ringach. W full contact juniorów sięgnęli aż po 9 tytułów Mistrza Świata, 7 tytułów wicemistrzowskich i 7 brązowych medali. To łącznie nieprawdopodobna liczba 23 medali. Polscy kickboxerzy zajęli 1 miejsce w klasyfikacji tej formuły, wyprzedzając Kazachstan 6 złotych krążków.

W całych zawodach, w których startowało ponad 2000 młodych kickboxerów, medale zdobywali reprezentanci 56 krajów.

Full Contact Juniorów (trenerzy Włodzimierz Trzeciak, Radosław Laskowski), 23 medale (9-7-7)
Włodzimierz Trzeciak: Złote medale i tytuły Mistrzów Świata zdobyli – juniorzy młodsi Aniela Misiaczyk -60kg, Olaf Laskowski -48kg, Jakub Majewski +81kg , juniorzy starsi Gabriela Migda -52kg, Joanna Mucha -70kg, Barbara Skrzypczak +70kg, Bartosz Papierz -81kg, Olaf Pera -91kg, Adrian Migacz +91kg.
Srebrne medale wywalczyli: jun. mł. Dominika Kondracka -52kg, Weronika Tarczyńska -56kg, Dominika Pruszczyk -60kg, Jan Bocheński -67kg, Oskar Ciepłuch -71kg, jun. st. Justyna Szyszko +70kg, Patryk Bodzek -57kg, a po brązowe sięgnęli: jun. mł. Konrad Redestowicz -45kg, Oskar Dudziński -48kg, Roman Zagurski, -54kg, Cezary Kowalkowski -63,5kg, jun. st. Stefan Czarnek -63,5kg, Filip Żołędziejewski -71kg, Piotr Glegoła -86kg.

Light Contact, Juniorzy (trener Tomasz Janowicz), 5 medali (0-3-2)
Tomasz Janowicz: Srebro wywalczyli Żaneta Stenka +70kg, Jakub Bogusz -94kg, Igor Wachowiak +94kg, a brąz Jakub Płachta -89kg i Samanta Klein -50kg. Potrafimy rywalizować z najlepszymi, szkoda tylko, że nie udało się wywalczyć złota.

Light Contact, Kadeci (trenerzy Agnieszka Turchan, Zenon Pawlikowski, Bartłomiej Mienciuk), 7 medali (0-2-5)
Agnieszka Tuchan: Wicemistrzami Świata zostali Amelia Rzepecka -65kg i Karol Kruk +69kg, a brązowe medale zdobyli Kalina Polak -42kg, Konrad Wiśniewski -42kg, Weronika Zawalska -55kg, Igor Stępień -57kg, Sebastian Liczbiński -69kg.

Kick Light, Juniorzy (trenerzy Grzegorz Engel, Bolesław Nowak), 6 medali (0-2-4)
Grzegorz Engel: Srebrnymi medalistami zostali Igor Wachowiak +94kg i Dominika Plichta -60kg, a brązowe medali wywalczyli Oliwia Czader -55kg, Wiktoria Ziober +70kg, Piotr Sieliwoniuk -84kg, Jakub Bogusz -94kg.

Kick Light, Kadeci (trenerzy Rafał Mazurowski, Jarosław Piechotka), 7 medali (2-2-3)
Rafał Mazurowski: Mamy dwóch Mistrzów Świata Oskara Urbańskiego +69kg i Kingę Nowakowską -65kg. Emilia Czarnowska -55kg i Dima Drandalusch -63kg zakończyli zawody ze srebrnymi medalami, a Laila Castalano -37kg, Pola Stołowska -55kg i Wiktoria Sacher +65kg z brązowymi.
Emilia debiutowała i zabrakło niewiele, aby także wygrała finał. Przed mistrzostwami była ona naszym czarnym koniem i zaprezentowała się rewelacyjnie. Dima to profesor, świetna reakcja, kontrola przez cały czas walki, ale niestety w finale o jedno trafienie w kontrze za mało oddawał. Kinga to zawodniczka z doświadczeniem z ubiegłego roku, ale teraz zdecydowanie z lepszym wynikiem. Silna ,zdecydowana, nieustępująca i te cechy spowodowały, że jest mistrzynią. Oskar czyli człowiek maszyna, który nie czuje strachu i mimo młodego wieku wiele potrafi. Jest także debiutantem, ale walczył jakby nie pierwszy raz doświadczył dużej imprezy. Generalnie bilans cieszy i jestem dumny, nie tylko z medalistów, ale z całej ekipy kick light kadetów.

Pointfighting, Juniorzy (trener Rafał Karcz)
Rafał Karcz: Kadra pointfightingu juniorów niestety wraca bez medalu. Łącznie 4 zwycięskie walki, pozostałe przegrane, zabrakło wygranych do medalu. We Włoszech zwyciężali Jakub Trześniak -57kg, Michał Niebrzydowski -63kg, Dominik Kiełbowicz -69kg i Natalia Zawalska -55kg, zaś w ćwierćfinałach byli Kacper Krysiak -84kg, Jakub Płachta -89kg, Jakub Bogusz -94kg, Julia Musiałek -70kg i Wiktoria Ziober +70kg. Najbliżej podium była ostatnia z wymienionych zawodniczek.

Pointfighting, Kadeci (trenerzy Emilia Szabłowska, Piotr Bernat), 8 medali (0-2-6)
Emilia Szabłowska: Nie mieliśmy w tym roku żadnych medali z losowania, kategorie były ładnie obsadzone. Niektórzy mieli nawet po 20 bądź więcej osób w kategorii wagowej. Wicemistrzami Świata zostali kadet młodszy Jan Hawrysz -47kg i drużyna w składzie Klaudia Siwczyńska, Julia Brulińska, Pola Stołowska i Nina Śmigielska. Jan Hawrysz wygrywał z rywalami z Chorwacji i Stanów Zjednoczonych, a przegrał finał z Węgrem zaledwie 2:4. Pięknie walczył także zespół kadetek starszych. Dziewczyny pokonały Ukrainę, Wielką Brytanię i Grecję, a o złoto zwyciężyły Irlandki.
6 brązowych medali zdobyli: kadeci młodsi Natalia Kowalska -32kg, Barbara Budek -47kg, Jan Wojda -47kg, kadeci starsi Nina Śmigielska -46kg, Pola Stołowska -55kg, Kacper Kuraś -37kg. Najbliżej wejścia do finału była Nina Śmigielska, która stoczyła bardzo wyrównana walkę z Niemka, późniejszą złotą medalistką.

K-1 Juniorzy (trener Tomasz Mamulski), 11 medali (3-4-4)
Tomasz Mamulski: Mistrzami Świata zostali Zuzanna Topór -52kg w juniorach młodszych, Oliwia Gajewczyk +70kg i Miłosz Bogucki -71kg w juniorach starszych, Wicemistrzami Świata - Oliwia Greczner -48kg, Natalia Bień -56kg, Julia Pawlak -65kg i Konrad Kamiński -67kg w juniorach starszych, a po brązowe medale sięgnęli Angelika Markowska -48kg, Bartosz Stańczyk -75kg, Jakub Kościelnik +81kg w juniorach młodszych i Oliwia Głodek -60kg w juniorach starszych.

Low Kick Juniorzy (trenerzy Tomasz Szczepaniuk, Marek Jasiński), 11 medali (2-4-5)
Tomasz Szczepaniuk: Mistrzostwo Świata na ringu we Włoszech wywalczyli juniorka młodsza Nikola Nasulewicz -48kg i junior starszy Aleksander Kowalczyk -81kg. Srebrnymi medalistami MŚ zostali: Zuzanna Szczepanik -52kg w juniorach młodszych oraz Daniel Jurzyk -81kg, Julia Marciniak -48kg i Julia Marciniak -65kg w juniorach starszych. To nie pomyłka, mamy dwie Julie Marciniak w kadrze narodowej. Brązowe medale zdobyli: Weronika Witkowska -56kg i Justyna Cymerman -60kg w juniorach starszych, a także Jakub Pawelczak -51kg, Mateusz Grześków -63,5kg i Sebastian Jędraś -81kg w juniorach młodszych.
W Mistrzostwach Świata wzięło udział 39 zawodników kadry narodowej K-1 i low kick juniorów i juniorów młodszych (18 low kick i 21 K-1). Po krótkiej przerwie jesiennej wznawiamy przygotowania do kolejnej imprezy głównej, którą w 2023 roku będą Mistrzostwa Europy najprawdopodobniej w Turcji.

Dzieci (trenerzy Zenon Pawlikowski, Marta Pawlikowska), 6 medali (0-2-4)
Zenon Pawlikowski: Najlepsi nasi reprezentanci stoczyli po 3 walki, a z Mistrzostw Świata wracamy z 6 medalami! To historyczny wynik. Srebro zdobyli Zuzanna Węgrzyn -27kg i Marcel Gugułka -30kg, a brąz Lena Krystianik -27kg, Karolina Chuda -30kg, Natasza Bielińska -33kg i Maciej Paczkowski -33kg.
Ogromne gratulacje dla zawodników za determinację i wytrwałość. Pojedynki były trudne, a przeciwnicy bardzo wymagający. Mimo że nie wszystkie walki były wygrane, to jednak najważniejsze, że przez cały czas z twarzy zawodników nie schodził uśmiech. Udział w zawodach tej rangi to ogromne emocje zarówno dla dzieci, jak i rodziców. A to dopiero początek sportowej przygody. Dziękuję trenerom klubowym za przygotowanie zawodników oraz rodzicom za wsparcie podczas turnieju.