Fundacja Mistrzom Sportu
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza
Creative Green

GŁÓWNI PARTNERZY
Quanta cars
Fight Time
Gorący potok
Masters
Voytex

PARTNERZY

Żaneta Cieśla, Kacper Frątczak, Adrian Durma, Grzegorz Błotnicki ze złotymi medalami w Siedlcach

21.09.2021
Żaneta Cieśla, Kacper Frątczak, Adrian Durma, Grzegorz Błotnicki ze złotymi medalami w Siedlcach
Żaneta Cieśla, Kacper Frątczak, Adrian Durma, Grzegorz Błotnicki ze złotymi medalami w Siedlcach
Żaneta Cieśla, Kacper Frątczak, Adrian Durma, Grzegorz Błotnicki – to tylko niektórzy ze złotych medalistów Mistrzostw Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych, które odbyły się w Siedlcach.

MP żołnierzy, strażaków, policjantów itd. już na stałe wpisały się do krajowego kalendarza kickboxerskiego i po raz kolejny miały bardzo dobrą obsadę. Wśród uczestników – i złotych medalistów – było wielu reprezentantów Polski, m.in. startujących w poprzedni weekend w Pucharze Świata Seniorów w Budapeszcie, jak Żaneta Cieśla, Adrian Durma, Grzegorz Błotnicki, Paweł Strykowski, Oskar Dąbrowski i inni.

Organizatorami byli: Polski Związek Kickboxingu, 18 Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza Buka, fundacja Iron Angels, a patronat objął gen. dyw. dr Jarosław Gromadziński. Za sprawy sportowe i organizacyjne odpowiadali Jerzy Bassa i Grzegorz Wrzesień.

W Siedlcach rywalizowało 182 zawodników i zawodniczek, a w imprezie tej rangi debiutował niezwykle utytułowany wciąż młody kickboxer Kacper Frątczak. Zwyciężył w formule kick light w wadze -89kg i tym samym po raz 25 został Mistrzem Polski, wliczając wszystkie tytuły krajowe, kategorie wagowe i grupy wiekowe.

- Po raz pierwszy walczyłem w Siedlcach. W pobliskim Węgrowie byłem kiedyś, ale na rozdaniu dorocznych nagród Polskiego Związku Kickboxingu. W miniony weekend walczyłem w barwach Ochotniczej Straży Pożarnej Racula w Zielonej Górze i swojego macierzystego klubu zielonogórskiej Akademii Sportów Walki Knockout. Dwie walki wygrałem w pierwszej rundzie, natomiast finał walkowerem. A co do samych zawodów, fajne doświadczenie i wzorowo zorganizowana impreza – mówił Kacper Frątczak, który pokonał m.in. Patryka Wołoszyna i Filipa Machela.

Regularnie z sukcesami w MP Wojska Polskiego i Służb Mundurowych występuje Grzegorz Błotnicki (Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej – Wojownik Niezłomny). Miał szansę aż na 3 złote krążki.

- W formule K-1 do 67 kg zdobyłem złoto. Wygrałem 2 walki, z których jedną przez TKO w 2 rundzie po 3 liczeniach rywala przez sędziego. Po złoto sięgnąłem także w kick light do 69 kg po trzech zwycięskich pojedynkach. Dwie walki wygrane w pierwszej rundzie przez przewagę techniczną - 15 punktów - oraz finał w 2 rundzie także przez przewagę techniczną. W pointfightingu do 69 kg przegrałem półfinał minimalnie na punkty – powiedział Grzegorz Błotnicki.

W tej kategorii pointfightingu triumfował Damian Gadulski (Wojskowa Akademia Techniczna) po finałowym zwycięstwie z Sylwestrem Błędowskim (18 Dywizja Zmechanizowana).

W wadze -74kg zwyciężył doświadczony Adrian Durma (Państwowa Straż Pożarna w Elblągu). Utytułowany zawodnik stanął na najwyższym stopniu podium również w kick light w tej samej kat. wagowej.

- Wszystkie walki wygrałem i to przed czasem, a było ich pięć lub plus szósty walkower. Poza tym biegałem z narożnika do narożnika i pomagałem każdemu kto prosił o pomoc. Widać, że popularność sportów walki wśród mundurowych jest coraz większa. Mundurowi się przykładają, powstają też drużyny sportowe, w których chłopaki się przygotowują do takich imprez. To sprawia, że poziom jest na każdym turnieju wyższy. Na zawodach jesteśmy z różnych formacji mundurowych, każdy chce się pokazać z jak najlepszej strony. Nawiązują się fajne znajomości pomimo zawziętej rywalizacji. W dodatku większość sportowców wywodzi się z różnych stylów walki, co sprawia, że turniej jest bardzo wszechstronny – przyznał Adrian Durma.

Podobnie jak Grzegorz Błotnicki, w barwach DWOT – Wojownik Niezłomny startował Piotr Kołakowski. To jego drugi występ w tych mistrzostwach. Reprezentował swoją macierzystą jednostkę, tj. 42 Batalion Lekkiej Piechoty w Morągu.

- Rok temu walczyłem w niższej kategorii wagowej, a obecnie jak wiadomo rywalizuję w -84kg. Zwyciężyłem w formułach pointfighting i kick light. Stoczyłem łącznie pięć pojedynków i wszystkie wygrałem przed czasem. Każdy z rywali był dla mnie wyzwaniem, ponieważ toczyłem z nimi boje pierwszy raz. Trzymam się celów ustalonych z trenerem klubowym i kadrowym, z tego tytułu rywalizowałem tylko na macie. Moją docelową imprezą w tym roku są Mistrzostwa Świata, w których wystąpię w formule light contact. Nie wchodziłem do ringu, by nie ryzykować niepotrzebną kontuzją – stwierdził Piotr Kołakowski.

Paweł Strykowski (Komenda Powiatowa PSP w Międzyrzeczu) wywalczył srebro w kick light +94kg i pointfightingu +94kg.

- W pointfightingu finał przegrałem z Bartoszem Słodkowskim (10 Opolska Brygada Logistyczna). Byłem bez szans, bardzo dobry zawodnik, później dowiedziałem się, że to wielokrotny Mistrz Europy w teakwon-do. Fajnie się zmierzyć z kimś takim, od którego można czegoś się nauczyć, a jak wiemy to pointfighting to nie jest moja formuła startowa. Ale bardzo dobrze w niej się bawię . Natomiast w kick light półfinał wygrałem, lecz doznałem kontuzji prawej stopy i lewego kolana. Na spokojnie przeanalizowałem, co mogę staracie, a co zyskać i ostatecznie postanowiłem, że nie wyjdę do finału. Chcę się wyleczyć i być gotowym w 120 proc. na Mistrzostwa Świata, na które jedziemy do Włoch z reprezentacja Polski już 15 października. Przeprosiłem swojego przeciwnika Bartosza Słodkowskiego za taką decyzję i przełożyliśmy swój rewanż na następne zawody służb mundurowych lub innej rangi mistrzowskiej.

Z kontuzją zawody zakończył Michał Kuźniak (DWOT – Wojownik Niezłomny), brązowy medalista K-1 w wadze +91kg. Pierwsze miejsce zajął Łukasz Buda (6 Batalion Dowodzenia), a drugie Piotr Janicki (54.Batalion Lekkiej Piechoty). Brąz zdobył także Sylwester Trębiński (Służba Ochrony Państwa).

- Pozostaje duży niedosyt i chęć zrewanżowania się, ponieważ złoto było w zasięgu ręki. W półfinale w drugiej rundzie walki z Piotrem Janickim po kopnięciu poślizgnąłem się i dostałem przeprostu kolana. Możliwe, że któreś ścięgno poszło. Szkoda, bo walka była pod moje dyktando – stwierdził Michał Kuźniak.

W Siedlcach wyróżniono następujących kickboxerów: K-1 Karolina Mychlewicz i K-1-Kamil Lamczyk, kick light Agata Fijałkowska i Dawid Surmiak. Najlepszą zawodniczką turnieju uznano Agatę Fijałkowską, a najlepszym zawodnikiem - Bartosza Słodkowskiego.

W zawodach weteranów po dwa tytuły (kick light, pointfighting) zdobyli: +65kg Małgorzata Nasulewicz (DWOT – Wojownik Niezłomny), -84kg Damian Wysocki (OSP Czeladź), +94kg Piotr Piotrowski (18 Dywizja Zmechanizowana), a po jednym: kick light -74kg Leszek Wojciechowski (PSP Zielona Góra) i -94kg Janusz Zielak (OSP Giżyce), pointfighting -74kg Tomasz Bagrowski (CBŚP Gorzów) i -94kg Piotr Maślanka (Straz Pozarna OSP Brwilno).

Złoci medaliści Mistrzostw Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych:

K-1 Rules:
+91kg Łukasz Buda (6 Batalion Dowodzenia)
-91kg Wiktor Melka (DWOT – Wojownik Niezłomny)
-86kg Kamil Lamczyk (18 Dywizja Zmechanizowana)
-81kg Krzysztof Stawiarski (JW3390)
-75kg Szymon Karolczyk (DWOT – Wojownik Niezłomny)
-71kg Mateusz Zdanowicz (18 Dywizja Zmechanizowana)
-67kg Grzegorz Błotnicki (DWOT – Wojownik Niezłomny)
-63,5kg Hubert Śledź (18 Dywizja Zmechanizowana)
-60kg Rafał Krasuski (Komenda Miejska Policji w Siedlcach)
-57kg Przemysław Sapiński (OSP Czeladź)
-54kg Arkadiusz Karasiewicz (DWOT – Wojownik Niezłomny)

+70kg Natalia Hollińska (DWOT – Wojownik Niezłomny)
-70kg Karolina Mychlewicz (Komenda Miejska Policji Toruń)
-65kg Agata Fijałkowska (DWOT – Wojownik Niezłomny)
-60kg Katarzyna Kowal (OSP Mierzęcice)
-56kg Agnieszka Stępniewska (DWOT – Wojownik Niezłomny)
-52kg Nicola Kaczmarek (OSP Pleszew)

Kick light
+94kg Bartosz Słodkowski (10 Opolska Brygada Logistyczna)
-94kg Dawid Surmiak (18 Dywizja Zmechanizowana)
-89kg Kacper Frątczak (OSP Racula)
-84kg Piotr Kołakowski (DWOT – Wojownik Niezłomny)
-79kg Roger Garbaczewski (18 Dywizja Zmechanizowana)
-74kg Adrian Durma (Państwowa Straz Pożarna w Elblągu)
-69kg Grzegorz Błotnicki (DWOT – Wojownik Niezłomny)
-63kg Hubert Śledź (18 Dywizja Zmechanizowana)
-57kg Przemysław Sapiński (OSP Czeladź)

+70kg Natalia Hollińska (DWOT – Wojownik Niezłomny)
-70kg Karolina Mychlewicz (Komenda Miejska Policji Toruń)
-65kg Agata Fijałkowska (DWOT – Wojownik Niezłomny)
-60kg Katarzyna Kowal (OSP Mierzęcice)
-55kg Żaneta Cieśla (16 Żuławski Punkt Logistyczny)

Pointfighting
+94kg Bartosz Słodkowski (10 Opolska Brygada Logistyczna)
-94kg Bartosz Kołecki (KWP Poznań)
-89kg Dominik Pelc (18 Dywizja Zmechanizowana)
-84kg Piotr Kołakowski (DWOT – Wojownik Niezłomny)
-79kg Konrad Furmanek (Państwa Straż Pożarna Międzychód)
-74kg Adrian Durma (Państwowa Straz Pożarna w Elblągu)
-69kg Damian Gadulski (Wojskowa Akademia Techniczna)
-63kg Daniel Zwada (Służba Ochrony Państwa)

-65kg Małgorzata Ciesielska (DWOT – Wojownik Niezłomny)
-60kg Katarzyna Kowal (OSP Mierzęcice)
-55kg Weronika Grudzińska (OSP Czeladź)
WSPÓŁPRACA:
WAKO
WAKO EUROPE
Ministerstwo Sportu
Antydoping
Prawo Sportowe
Fundacja Mistrzom Sportu
SportAccord
IWGA
Fisu
Polski Komitet Olimpijski
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza Buka
Copyright 2014 - 2021 Polski Związek Kickboxingu
Created by: KREATORMARKI.PL