Fundacja Mistrzom Sportu
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza
Creative Green

GŁÓWNI PARTNERZY
Quanta cars
Fight Time
Gorący potok
Masters
Voytex

PARTNERZY

Mistrzostwa Polski w kick light: najlepszymi kickboxerami Hanna Wysocka i Michał Niemiero

12.09.2022
Mistrzostwa Polski w kick light: najlepszymi kickboxerami Hanna Wysocka i Michał Niemiero
Mistrzostwa Polski w kick light: najlepszymi kickboxerami Hanna Wysocka i Michał Niemiero


W Mińsku Mazowieckim odbyły się Mistrzostwa Polski seniorów i mastersów w formule kick light. To był sprawdzian przed listopadowymi Mistrzostwami Europy w tureckiej Antalyi. Najlepszymi kickboxerami wybrano reprezentantów zielonogórskich klubów Hannę Wysocką (+70kg) i Michała Niemiero (-89kg).

W walkach finałowych Michał Niemiero (Akademia Sportów Walki Knockout Zielona Góra) wygrał z Piotrem Stenką (Rebelia Kartuzy) 3:0, a Hanna Wysocka (SKF Boksing Zielona Góra) pokonała Paulinę Badowską (Łaski Klub Sztuk Walki) 3:0.

- Jadąc na zawody na Mazowsze liczył się dla mnie tylko złoty krążek. Każdy turniej rządzi się swoimi prawami, a w tym walczyłem z samym sobą i kontuzjami, co jeszcze bardziej mnie satysfakcjonuje, że udało się zwyciężyć – mówił Michał Niemiero.

Podopieczny trenera Tomasza Pasek pokonał kolejno Roberta Janasia (Rebelia Kartuzy), brązowego medalistę Mistrzostw Świata Mateusza Kamińskiego (Ninja Academy Warszawa) i Piotra Stenkę.

- Mateusz jest moim dobrym kolegą z kadry narodowej, dużo już sparowaliśmy i wiedziałem, że to będzie bardzo ciężki pojedynek. Tytułu najlepszego zawodnika nigdy nie można się spodziewać, zrobiłem swoją robotę najlepiej jak potrafiłem, a ten tytuł tylko to potwierdził – przyznał Michał Niemiero.

Tytuły Mistrzów Polski po raz kolejny obronili: Mistrzowie Świata +94kg Rafał Gąszczak (Akademia Sportów Walki Knockout Zielona Góra) i -94kg Michał Grzesiak (Center Team Odolanów) oraz -70kg Paulina Stenka (KTS-K GOSRiT Luzino). W walkach o złoto Rafał Gąszczak pokonał Rafała Jaszczuka (Rebelia Kartuzy) 3:0, a Michał Grzesiak wygrał z Patrykiem Raschem (Rebelia Kartuzy) 3:0.

- Obie walki na macie w Mińsku Mazowieckim sprawiły mi trudność, aczkolwiek myślę, że o sukcesie zaważyła w dużej mierze kondycja. Michał Dominiak (Legionowski Klub Sportów Walki Tajfun) jest zawodnikiem wyższym i musiałem dużo pracować na nogach. Natomiast Patryk jest bardzo silny fizycznie i trzeba było przetrwać jego silne ciosy. Od drugiej rundy narzuciłem swoje tempo, ale ani z jednym ani z drugim nie miałem lekkiej przeprawy – stwierdził Michał Grzesiak.

Jego finałowy przeciwnik Patryk Rasch mówił po turnieju: - Występ w finale MP jest dla mnie dużym wyróżnieniem, tym bardziej, że walczyłem z wielokrotnym mistrzem Polski i świata Michałem Grzesiakiem. To był drugi nasz pojedynek, około 6 lat temu spotkałem się z nim w półfinale. Wtedy był to mój pierwszy start w seniorach.

Rebelia Kartuzy wystawiła 9-osobowy skład, a w finale było 5 kickboxerów. - To przerosło nasze oczekiwania i dało mnóstwo energii do jeszcze cięższej pracy. Złoty medal zdobył Nikodem Bigus -74kg, a srebrne Nikola Zaborowska -50kg, Rafał Jaszczuk open, Patryk Rasch -94kg, Piotr Stenka -89kg, a brązowe krążki wywalczyli Mikołaj Zygan -84kg i Patryk Frankowski -63kg. Największym rozczarowaniem była przegrana w pierwszej walce Adama Kryszewskiego -74 kg, brązowego medalisty low-kick z Serbii. Również bez medalu wraca debiutant Robert Janaś -89kg. W klubie bardzo ciężko pracujemy, często sparowaliśmy z innymi klubami, były starty kontrolnej, nawet międzynarodowe. Na co dzień kick light mocno zakorzeniony jest w naszej sekcji z racji funkcji jaką pełnię. Mamy mocną i dużą ekipę, która pasjonuje się tym co robi – powiedział Patryk Zaborowski, trener Rebelii i reprezentacji Polski.

Występ swoich podopiecznych podsumował także trener Tomasz Pasek: - Do Zielonej Góry z tegorocznych MP seniorów i weteranów przywozimy trzy złote medale oraz jeden srebrny. Klasą sam dla siebie był Rafał Gąszczak +94kg, który nie pozostawił złudzeń kto jest najlepszym zawodnikiem wagi ciężkiej na macie. Popularny „Gonzo” w kraju nie przegrał na macie od ponad 10 lat, a w tym roku wygrał również rywalizację w low kicku. Dwukrotny Mistrz Świata pokonał swoich przeciwników przed czasem, w 100 procentach realizując plan taktyczny, mimo braku dyspozycji spowodowanej chorobą.

- Michał Niemiero powrócił w tym sezonie po ciężkiej kontuzji. Po sukcesie na MP w light contact można było zauważyć dojrzałość, jaką prezentuje w rywalizacji. W Mińsku Maz. stoczył trzy walki i w każdej z nich pokonał rywali przed czasem. Mój podopieczny przygotowuje się do walki zawodowej, którą stoczy 1 października na gali MFC, a start w kick light był swoistym sprawdzianem aktualnej formy sportowej. Rezultat osiągnięty przez Michała nie był dla mnie zaskoczeniem, raczej potwierdzeniem potencjału zawodnika, który najlepsze sezony ma jeszcze przed sobą – dodał Tomasz Pasek.

Przedstawiciel innego klubu z Zielonej Góry SKF Boksing Sławomir Malik rok temu zdobył złoto w juniorach, a teraz w seniorach po finałowym zwycięstwie z Radosławem Kuzią (UKS Sanda Płock) 3:0. Podobnie jak Hanna Wysocka, która była najlepsza w juniorkach, a teraz regularnie wygrywa w seniorkach.

- Był to mój debiut w Mistrzostwach Polski seniorów. Skala trudności była zdecydowanie większa. O ile w juniorach mocno dominowałem fizycznie, to tutaj nie było to tak bardzo widoczne. Tak naprawdę ciężko jest mi wskazać najtrudniejszą walkę. Każdy z przeciwników prezentował troszkę inny styl i wszyscy byli wymagający. Również każda z 3 walk miała troszkę inną specyfikę. W pierwszej trzeba było się „przegrzać” i wejść w turniej, w drugiej zmierzyć się z medalistą Mistrzostw Świata (-69kg, Grzegorz Błotnicki z A&W Team Obrowo – red.) i nie dać się „zjeść” psychice, a w trzeciej również opanować emocje i nie popaść już na początku w zadowolenie z osiągnięcia świetnego wyniku. Jestem troszkę zaskoczony aż tak pozytywnym dla mnie zakończeniem tych zawodów – stwierdził Sławomir Malik.

Wśród kobiet, poza Pauliną Stenką i Hanną Wysocką, po złoto sięgnęły: -65kg Agata Fijałkowska (UKS Sanda Płock), -60kg Natalia Zakrzewska (MUKS Olimpia Nowe Miasto Lubawskie), -55kg Karolina Knap (Ninja Academy Warszawa), -50kg Weronika Grochowska (Ninja Academy Warszawa).

- Walkę finałową stoczyłam z Olą Ciężką. Od samego początku przeciwniczka napierała do przodu, dlatego każda runda była intensywna. Pierwszą przegrywałam, jednak w kolejnych już nadrobiłam straty punktowe i wygrałam 3:0. Z Olą była to moja bodajże trzecia walka, każda zakończona zwycięstwem – powiedziała Agata Fijałkowska po pojedynku z Aleksandrą Ciężką (Beskid Dragon Bielsko-Biała).

Natalia Zakrzewska pokonała Amelię Cymerman (Akademia Mieszanych Sztuk Walki Wilkowice) 3:0. - Walka finałowa była bardzo wymagająca od pierwszej do ostatniej minuty. Obie bardzo chciałyśmy wygrać i narzuciłyśmy sobie wysokie tempo. Cały czas wyprowadzałyśmy akcje. Myślę, że to była jedna z moich najcięższych walk w życiu. Wcześniej walczyłyśmy już 2-krotnie, pierwszy raz w 2019, wtedy wygrała Amelia. A w marcu tego roku to moja ręka powędrowała w górę, tak jak tym razem na Mistrzostwach Polski kick light.

Na najwyższym stopniu podium stanęły także koleżanki klubowe z Ninja Academy Karolina Knap i Weronika Grochowska. Wygrywały, odpowiednio, z Natalią Maćkiewicz (GSWW Najemnik Gliwice) 2:1 i Nikolą Zaborowską (Rebelia Kartuzy) 3:0. - W mojej ocenie kontrolowałam cała walkę, przez 3 rundy przeważałam punktowo. To był nasz pierwszy pojedynek, moja przeciwniczka przyszła w tym roku z juniorów. Jest to moje pierwsze Mistrzostwo Polski. Od 3 lat startuję i jak to mówią do trzech razy sztuka, w końcu się udało – powiedziała Weronika Grochowska.

Oceniając całe MP w Mińsku Mazowieckim, organizowane przez Stowarzyszenie Klub Walhalla, Walhalla Fight Club, trener reprezentacji Patryk Zaborowski przyznał: - Jeżeli chodzi o kadrę największym zaskoczeniem jest brak złotych krążków u medalistów MŚ z Włoch, a chodzi o takie osoby jak Amelia Cymerman -60kg, Mateusz Kamiński -89kg i Grzesiu Błotnicki -69kg. Jako sztab reprezentacji, z Sewerynem Szczepankowskim i Piotrem Nasulewiczem, zaobserwowaliśmy kilka nowych i dobrze walczących zawodników młodego pokolenia, którzy przebojem zdobyli złote medale. Błyszczeli formą Hanna Wysocka, która z łatwością pokonała doświadczone kadrowiczki, mistrzynie sprzed lat, oraz Michał Niemiero, który wygrał wszystkie walki przed czasem. W pojedynkach imponował świetnym przeglądem i sposobem ich prowadzenia.

W MP weteranów zwyciężyli: +94kg Marcin Kamiński (Akademia Sportów Walki Knockout Zielona Góra), -94kg Janusz Zielak (KS Polonia 1912 Leszno), -84kg Marcin Żuk (Klub Sportowy Taekwon-do Tornado Szczecin) i -74kg Artur Godlewski (Legion Głogów).

- W kategorii +94kg doszło do finałowego starcia dwóch klubowych kolegów: Marcina Kamińskiego i Krzysztofa Jasiukiewicza. Pojedynek o złoto był zaciętą i mającą zwroty akcji morderczą walką, którą ostatecznie wygrał Marcin. Obydwaj zostawili na macie serducho i kawał zdrowia. Jestem pełen uznania dla nich. Starcie kolegów-weteranów, zgodnie z naszymi klubowymi zasadami, obserwowałem z widowni, rezygnując z roli sekundanta. Szacunek i gratulacje za to, że dali z siebie 100 procent. Najważniejsze, że tytuł zostaje w naszym klubie. Podsumowując całe zawody seniorów i weteranów, start bardzo udany, impreza świetnie zorganizowana, a co najważniejsze wróciliśmy do domu bez poważnych kontuzji. Teraz kolejne wyzwania przed nami i te najważniejsze, czyli listopadowe Mistrzostwa Europy seniorów w Turcji – komentował trener Tomasz Pasek.

Wyniki walk finałowych Mistrzostw Polski kick light
+94kg Rafał Gąszczak (Akademia Sportów Walki Knockout Zielona Góra) - Rafał Jaszczuk (Rebelia Kartuzy) 3:0
-94kg Michał Grzesiak (Center Team Odolanów) - Patryk Rasch (Rebelia Kartuzy) 3:0
-89kg Michał Niemiero (Akademia Sportów Walki Knockout Zielona Góra) - Piotr Stenka (Rebelia Kartuzy) 3:0
-84kg Arkadiusz Lasek (Knockout Fight Club Gdańsk) - Damian Kruk (TKKF Ognisko Siedleckie Siedlce) 3:0
-79kg Nikodem Bigus (Rebelia Kartuzy) - Rafał Dobies (LKS Puncher Płock) 3:0
-74kg Szymon Majewski (Złomiarz Team Gdańsk) - Hubert Sikora (Center Team Odolanów) 3:0
-69kg Sławomir Malik (SKF Boksing Zielona Góra) - Radosław Kuzia (UKS Sanda Płock) 3:0
-63kg Albert Mederski (MUKS Olimpia Nowe Miasto Lubawskie) - Hubert Śledź (TKKF Ognisko Siedleckie Siedlce) 3:0

+70kg Hanna Wysocka (SKF Boksing Zielona Góra) - Paulina Badowska (Łaski Klub Sztuk Walki) 3:0
-65kg Agata Fijałkowska (UKS Sanda Płock) - Aleksandra Ciężka (Beskid Dragon Bielsko-Biała) 3:0
-60kg Natalia Zakrzewska (MUKS Olimpia Nowe Miasto Lubawskie) - Amelia Cymerman (Akademia Mieszanych Sztuk Walki Wilkowice) 3:0
-55kg Karolina Knap (Ninja Academy Warszawa) - Natalia Maćkiewicz (GSWW Najemnik Gliwice) 2:1
-50kg Weronika Grochowska (Ninja Academy Warszawa) - Nikola Zaborowska (Rebelia Kartuzy) 3:0

Weterani
+94kg Marcin Kamiński (Akademia Sportów Walki Knockout Zielona Góra) -
Krzysztof Jasiukiewicz (Akademia Sportów Walki Knockout Zielona Góra) 3:0
-94kg Janusz Zielak (KS Polonia 1912 Leszno) - Waldemar Mnich (Legion Głogów) 3:0
-84kg Marcin Żuk (Klub Sportowy Taekwon-do Tornado Szczecin) - Artur Pociecha (Klub Sportowy Taekwon-do Tornado Szczecin) 3:0
-74kg Artur Godlewski (Legion Głogów) - Michał Bocheński (X Fight Piaseczno) 3:0

WSPÓŁPRACA:
WAKO
WAKO EUROPE
Ministerstwo Sportu
Antydoping
Prawo Sportowe
Fundacja Mistrzom Sportu
SportAccord
IWGA
Fisu
Polski Komitet Olimpijski
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza Buka
Copyright 2014 - 2022 Polski Związek Kickboxingu
Created by: KREATORMARKI.PL